Vodafone'dan SBS yerleştirme sonuçları için MEB ile işbirliği

  • Yazı boyutu
Vodafone'dan SBS yerleştirme sonuçları için MEB ile işbirliği

Vodafone'dan SBS yerleştirme sonuçları için MEB ile işbirliği

Vodafone Türkiye, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) işbirliğiyle Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçlarını isteyen abonelerine cep telefonlarına iletecek.
     Vodafone Türkiye açıklamasına göre, MEB Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi (OGES) Mobil Bilgi Servisi'ne kayıt olan Vodafone abonesi öğrenciler ve velileri, SBS asıl ve yedek yerleştirme sonuçlarını SMS ile takip edebilecekler. Tercih ve ek tercih süreleri ile başvuru onay sürecine dair tüm detayları SMS ile cep telefonuna taşıyan MEB OGES Mobil Bilgi Servisi; yedek sıra geldiğinde öğrencilere gönderdiği uyarı mesajları ve kayıt durumuna yönelik otomatik bilgilendirmeler ile de ortaöğretim kurumlarına geçiş sürecinde mobil teknolojilerin yardımıyla yeni bir dönemin kapılarını açıyor.
     MEB Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi Mobil Bilgi Servisi'nden Vodafone farkıyla yararlanmak isteyenlerin, "OGES" boşluk "ÖĞRENCİ TC Kimlik No'sunu" yazıp 8383'e göndermeleri yeterli olacak.
     Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Öğüt, konuyla ilgili değerlendirmesinde , Türkiye'nin dijital dönüşümünü tamamlamasına katkı sağlamak hedefiyle çalışan bir kurum olarak, bu sürecin en önemli bileşenlerinden biri olan eğitim alanında bilgi ve iletişim teknolojisi altyapısının gelişimine büyük önem verdiklerini söyledi.
     Öğüt, şunları kaydetti:
     "Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle hayata geçirdiğimiz OGES Mobil Bilgi Servisi, mobil teknolojilerin eğitime entegrasyonu sürecinde önemli bir adımı temsil etmenin yanı sıra ortaöğretim kurumlarına geçiş sistemine ilişkin yakın ve sürekli takip gerektiren pek çok detay hakkında otomatik bilgilendirme hizmeti sunması dolayısıyla ülkemizdeki milyonlarca öğrencinin ve velinin hayatını kolaylaştıracak bir uygulamadır. Mobil iletişim teknolojileri konusundaki bilgi birikimi ile farklı müşteri segmentlerinin hayatında fark yaratmaya odaklanan ve bu anlamda gençlerin bilgiye her an, her yerden erişimini öncelikli sorumlulukları arasında gören bir kurum olarak, MEB işbirliğiyle bu projeye hayat vermekten büyük memnuniyet duyuyoruz. Bugüne kadar pek çok alanda olduğu gibi eğitimde de dijital dönüşümün önünü açacak; öğrencilerin, velilerin, öğretmenlerin hayatını kolaylaştıracak ve uzun vadede Türkiye'nin bilgi toplumuna dönüşümüne hizmet edecek pek çok önemli açılıma hayat verdik ve destekledik. Önümüzdeki dönemde de Türkiye'de eğitimin çıtasını mobil teknolojilerin yardımıyla yükseltmek üzere çalışmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle, eğitimde dijital devrime hizmet edecek her proje için imkânlarımızı seferber etmeye hazır olduğumuzun altını çizmek isterim."
    
    
    

Bu haberi 176 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir