Vodafone'dan "Paydaş Diyaloğu Çalıştayı" -Vodafone Türkiye, sürdürülebilirlik vizyonunu tüm…

  • Yazı boyutu
Vodafone'dan "Paydaş Diyaloğu Çalıştayı"
     -Vodafone Türkiye, sürdürülebilirlik vizyonunu tüm…

Vodafone'dan "Paydaş Diyaloğu Çalıştayı" -Vodafone Türkiye, sürdürülebilirlik vizyonunu tüm boyutlarıyla ekosistemindeki paydaşlarına aktarmak üzere "Paydaş Diyaloğu Çalıştayı"nı gerçekleştirdi

Vodafone Türkiye, sürdürülebilirlik vizyonunu tüm boyutlarıyla ekosistemindeki paydaşlarına aktarmak ve bu yolda gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunmak üzere Türkiye'de bir "ilk"e imza atarak "Paydaş Diyaloğu Çalıştayı"nı gerçekleştirdi.
     Yapılan açıklamaya göre, Vodafone Türkiye, Paydaş Diyaloğu Çalıştayı ile müşterileri, çalışanları ve tedarikçileri ile oluşturduğu muhtelif diyalog ortamlarına bir yenisini daha ekledi. Şirket bu yıl 30 kişilik bir paydaş ekosisteminin katılımıyla ilkini hayata geçirdiği Paydaş Diyaloğu Çalıştayı'nı, paydaşlarıyla yarattığı sürdürülebilir geleceğe hizmet etmesi amacıyla düzenli hale getirmeyi hedefliyor.
     "AA 1000 Paydaş Katılımı Standardı"nı referans alarak hazırlanan Paydaş Diyaloğu Çalıştayı, 16 Temmuz tarihinde, sivil toplum örgütleri, üniversiteler ve konusunda uzman fikir önderlerinden oluşan 30 kişilik bir paydaş ekosisteminin katılımıyla hayata geçirildi.
     Çalıştayda, Vodafone'un sürdürülebilirlik vizyonunu inşa ettiği 3 eksenini oluşturan çevre, müşteriler & toplum ve Türkiye Vodafone Vakfı temaları etrafında, şirketin ürün ve hizmetleriyle topluma ve müşterilerine kattığı değer, çevresel etkileri ve Türkiye Vodafone Vakfı aracılığıyla gerçekleştirdiği toplumsal yatırımlar masaya yatırıldı.
    
     -Önemli sivil toplum kuruluşları bir araya geldi-
    
     Çalıştay'a, İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği, WWF Türkiye - Doğal Hayatı Koruma Vakfı, TEMA Vakfı, Sürdürülebilirlik Akademisi, Türkiye Futuristler Derneği, Sabancı Üniversitesi, Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği (MOBİSAD), Telekomünikasyon ve Enerji Hizmetleri Tüketici Hakları ve Sektörel Araştırmalar Derneği (TEDER), Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER), Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), Habitat için Gençlik Derneği, Alternatif Yaşam Derneği (AYDER), Özel Sektör Gönüllüleri Derneği (ÖSGD) ile Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı (TÜSEV) temsilcileri katıldı.
     Vodafone Türkiye, iş süreçlerinin merkezine yerleştirdiği sürdürülebilirlik vizyonuyla, Türk toplumu ve ekonomisi için değer yaratmayı hedefleyen ve bu yolda çevresel, sosyal ve ekonomik anlamda hayata geçirdiği tüm uygulama ve taahhütleri şeffaf ve hesap verebilir bir zeminde ekosistemiyle paylaşmaya özen gösteriyor.
     Bu kapsamda, Paydaş Diyaloğu Çalıştayı'nda geçtiğimiz yıl ilki yayımlanan Sürdürülebilirlik Raporu'ndan önemli başlıklar katılımcılarla paylaşıldı.
     Vodafone Türkiye, paydaşlarından aldığı geri bildirim, fikir ve öneriler doğrultusunda önümüzdeki dönem sürdürülebilirlik stratejisini besleyecek ve ileri taşıyacak değerli bir bilgi birikimi de elde etti.
     Çalıştay ile paydaşların Vodafone'un sürdürülebilirliğe yaklaşımı ve bu yaklaşım çerçevesinde öncelik verdiği üç tema hakkında geri bildirimde bulunmalarını sağlayan bir platform yaratıldı.
     Çalıştay çıktılarıyla, Vodafone Türkiye 2011 Sürdürülebilirlik Raporunda öncelikli olarak belirlenen temalar çerçevesinde iyileşmeye açık konularda, 2012'de alınan geri bildirimlerin şirket süreçlerine entegre edilmesi hedefleniyor.
    
     -"Çalıştayı düzenli hale getirmeyi hedefliyoruz"-
    
     Türkiye Vodafone Vakfı Başkanı Hasan Süel, çalıştayda yaptığı konuşmada, insanların gündelik yaşamında fark yaratmak ve toplumlara sürdürülebilirlik konusunda rehberlik etmek konusunda iş dünyasına büyük görev düştüğünü belirtti. Süel, "Hedefimiz, bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz ve yarattığı diyalog ortamıyla ortak ve sürdürülebilir geleceğimize hizmet eden bu değerli çalıştayı düzenli hale getirmek" dedi.
     Fütüristler Derneği Danışma Kurulu Başkanı Fütürist Ufuk Tarhan da, "Profesyonel uzmanların yönettiği, üst yönetimin başından sonuna bilfiil katıldığı ve önceden çok sıkı hazırlanılmış çalışmanın parçası olmak 'daha iyi bir gelecek' için motive etti, umutlarımızı coşturdu. Fütüristler Derneği'ni temsilen katıldığım Vodafone'un Paydaş Diyaloğu Çalıştayı'nın tüm kurumlara örnek olmasını dilerim" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 138 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir