Vodafone'dan "Kontrollü İletişim Çözümleri"...

  • Yazı boyutu
Vodafone'dan "Kontrollü İletişim Çözümleri"...

Vodafone'dan "Kontrollü İletişim Çözümleri"...

Vodafone İş Ortağım, işletmelerin iletişim maliyetlerini kontrol altında tutmalarını sağlayan ürün ve servislerini "Kontrollü İletişim Çözümleri" adı altında birleştirdi.
     Vodafone Türkiye'den yapılan açıklamaya göre, bu çözümler fatura aşım kaygısı nedeniyle çalışanlarına kurumsal hat alamayan ya da sınırlı sayıda alan şirketlerin mobil teknolojileri gönül rahatlığıyla kullanmalarını, aynı zamanda da maliyetlerini kontrol altında tutmalarını sağlıyor.
     Buna göre şirketler, aldıkları toplam dakika, SMS ve datayı çalışanlarının ihtiyaçları doğrultusunda paylaştırabiliyor.
     Şirket yetkilisi iş süreçlerine göre çalışanların tarifelerinde ay içinde değişiklik yapabiliyor ya da bazı çalışanların hatlarına limit koyabiliyor.
     "Kontrollü Tarife" ile aylık sadece 25 lira karşılığında 100 dakika her yöne ve 100 dakika sabit hatlar ile görüşme yapılabilirken, ücretsiz cihaz da paket kapsamında veriliyor.
     Tarife içindeki dakikalar tamamlandıktan sonra hat kısıtlanıyor, böylece fatura hiçbir zaman aşılmıyor.
     Üstelik çalışanlar konuşma limitinin dolması halinde Türkiye'deki tüm Vodafone'lu kurumsal hatlarla ücretsiz ve sınırsız konuşmaya devam edebiliyor. Kontrollü Tarife kapsamında, şirket yetkilileri ek paket istemedikleri sürece fatura tutarı sabit paket ücreti ile sınırlı kalıyor.
     Ancak şirket yetkilisi, ihtiyaç duyduğu takdirde müşteri hizmetlerine onay vererek paket limit artırımı yapabiliyor ya da limitli ek dakika, SMS ve mobil internet paketlerini sadece 4,9 liraya alarak çalışanlarının ek kullanımına olanak tanıyor.
    
     -Kurumlar Vergisi'nden kazanç
    
     Kontrollü İletişim Çözümleri çatısı altında sunulan "Kontrollü İnternet Paketleri" ile de şirketlere mobil internet ve hesabını bilen vodem teklifleri sunuluyor.
     Bu çözümler ile data kullanımı paket limitine ulaşınca duruyor; bu sayede müşteriler hiçbir şekilde fatura şoku yaşamıyor.
     Şirket yetkilisi fatura endişesi yaşamadan çalışanlarına mobil internet olanağı sağlarken; çalışanlar ofis dışındayken de işlerini takip edebiliyor.
     Öte yandan, FaturaNet servisi ile de şirketler çalışanlarının kullanımlarını detaylı bir şekilde takip edebiliyor. Böylece şirketler standart faturalarına ek olarak, çalışanlarının tarife aşım bilgisini detaylı raporlarla görebilecek.
     Şirketler ayrıca kurumsal hatlarını iletişim gideri olarak göstererek kazançlarının yüzde 20'sini oluşturan Kurumlar Vergisi'ni belirli oranlarda düşürme avantajına da kavuşuyor. Örneğin yıllık ortalama cirosu 1 milyon lira olan bir KOBİ, 10 çalışanına kurumsal hat aldığı takdirde, yıllık yaklaşık olarak bin 700 lira daha az vergi ödeyerek maliyet avantajı elde ediyor.
    
     -"Geçtiğimiz yıl şirketler çalışanlarına yüzde 58 oranında akıllı telefon ve tablet sağladı"-
    
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Vodafone Türkiye Kurumsal İş Birimi'nden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, mobil teknolojilerin iş dünyasına operasyonel verimlilik ve büyüme parametrelerinde sunduğu avantajları Türkiye'de ölçeklerinden bağımsız olarak tüm kurumlar için erişilebilir kılmak üzere faaliyet gösterdiklerini belirtti.
     Vodafone İş Ortağım çatısı altında kurumsal müşterileri için en iyi değeri oluşturmak, iletişim ihtiyaçlarını yenilikçi çözümlerle karşılamak üzere yoğun bir şekilde çalıştıklarını dile getiren Aksoy'un açıklamada şu ifadelerine yer verildi:
     "Bu kapsamda 2010'dan bu yana kurumlarımızın ihtiyaçlarını detaylı bir şekilde analiz edip, bu ihtiyaçları tam olarak, uygun maliyetlerle karşılayan pek çok yenilikçi ürün, servis ve tarifeyi hizmete sunduk. Kurumsal müşterilerimiz arasında yaptığımız araştırmalar sonucu, ağırlıklı olarak fatura aşımı endişesi sebebiyle, kurumsal hat alımı ve kullanımının oldukça düşük seviyelerde seyrettiğini gördük.
     Oysa dünya genelinde yapılan araştırmalar gösteriyor ki, iş dünyası ofis dışı verimliliği artırmak ve iş süreçlerini zaman ve mekandan bağımsız yönetmek için giderek artan oranlarda mobilize hale geliyor. Dahası şirket çalışanları, bireysel ve kurumsal kullanım için ayrı cihazlar taşımak yerine, doğrudan kişisel cep telefonlarını iş amaçlı kullanıyor. Örneğin geçtiğimiz yıl şirketlerin çalışanlarına yüzde 58 oranında akıllı telefon ve tablet sağladığı, bu yıl ise kişisel akıllı cihazları iş ortamında da kullanma eğiliminin artmasıyla bu oranın yüzde 33'e düştüğü görülüyor."
    
    
    

Bu haberi 161 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir