Vodafone, açık öğretime dair tüm bilgileri cebe getiriyor

  • Yazı boyutu
Vodafone, açık öğretime dair tüm bilgileri cebe getiriyor

Vodafone, açık öğretime dair tüm bilgileri cebe getiriyor

Vodafone'un Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Mobil Bilgi Servisi kapsamında, öğrenciler, açık öğretim ortaokul ve lise sınav ve diplomayla ilgili tüm bilgilere tek bir SMS ile ulaşabiliyor.
     Vodafone açıklamasına göre, farklı ihtiyaçlara yönelik ürün ve servislerle abonelerinin hayatlarını kolaylaştırmaya odaklanan Vodafone Türkiye, açık öğretim öğrencilerinin öğrenim hayatlarını kolaylaştırmak adına başlattığı MEB Mobil Bilgi Servisi'ni hayata geçirdi.
     Servis sayesinde açık öğretim ortaokul ve lise öğrencileri; sınav sonuç, sınav yeri, tarih, ders seçimi, sınav merkezi değişikliği, mezuniyet ve diploma notu, diploma gönderimi, yeni sistem kullanıcı bilgisi, öğrenci genel durumu ve kayıt yenileme tarihi gibi birçok öğrenim bilgisine rahatça ulaşabiliyor.
     Servisten yararlanmak isteyen öğrenciler TC kimlik numaralarını yazarak 8383'e kısa mesaj olarak gönderebiliyor ve istedikleri bilgiye 7 gün 24 saat ulaşabiliyor.
     MEB Mobil Bilgi Servisi aboneliği, vergiler dahil aylık 2 lira, sorgulamalar ise vergiler dahil sorgulama başına 1,00 lira olarak ücretlendiriliyor.
    
    
    

Bu haberi 199 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir