Vodafone, 2012-13 mali yılı ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı

  • Yazı boyutu
Vodafone, 2012-13 mali yılı ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı

Vodafone, 2012-13 mali yılı ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı

Vodafone, 2012-13 mali yılının ilk çeyreği olan Nisan-Haziran 2012 dönemine ait sonuçlarını açıkladı.
     Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Vodafone Türkiye, yeni mali yılının ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 18,7'lik bir büyüme kaydederek, tüm zamanların en yüksek servis gelir seviyesi olan 1,2 milyar liraya ulaştı.
     Şirket, mali yılının ilk çeyreğinde toplam abone sayısını geçen yılın aynı dönemine göre 800 bin artırarak 18,4 milyona yükseltti. Şirketin, ses trafiği geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 23,4 artarak 19 milyar dakika ile en yüksek seviyeye çıktı. Ortalama (blended) ARPU (abone başına aylık gelir) performansı da geçen yıla göre yüzde 5,2 artışla, 20,9 TL olarak gerçekleşti.
    
     -Mobil internet gelirleri yüzde 149 arttı-
    
     Şirket, mobil interneti yaygınlaştırmaya yönelik "Herkese Süper İnternet" stratejisi doğrultusunda her bütçeye uygun mobil genişbant tarife seçenekleri ve internet girişli geniş cihaz portföyünü aboneleriyle buluşturmaya devam etti. Bu çeyrekte, şirketin abone bazındaki akıllı cihaz penetrasyonu geçen yılın aynı dönemine göre iki katına çıkarak yüzde 17,8'lik rekor seviyeye ulaşırken, mobil internet gelirleri geçen yıla oranla yüzde 149 arttı.
     Şirketin faturalı abone sayısı, bu çeyrekte net 0.2 milyon ve geçen yılın aynı dönemine göre 1.3 milyon faturalı müşteri kazanımıyla, 6.2 milyona yükseldi.
     Kurumsal segmentteki konumunu "toplam iletişim hizmetleri stratejisi" ile giderek güçlendiren şirket, bu çeyrekte kurumsal müşteri segmentindeki servis gelirlerinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 38,7 büyüme kaydetti.
    
    
    
    

Bu haberi 156 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir