VOB'un Borsa İstanbul'a dahil olması -İZTB Yönetim Kurulu Başkanı Kestelli: -"Sermaye Piyasası…

  • Yazı boyutu
VOB'un Borsa İstanbul'a dahil olması
  -İZTB Yönetim Kurulu Başkanı Kestelli:
  -"Sermaye Piyasası…

VOB'un Borsa İstanbul'a dahil olması -İZTB Yönetim Kurulu Başkanı Kestelli: -"Sermaye Piyasası Kanunu yarın Meclis Genel Kurulu'nda ele alınacak. Tüm borsalar Borsa İstanbul çatısı altında toplanıyor"

İzmir Ticaret Borsası (İZTB) Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası'nın (VOB), Sermaye Piyasası Kanunu Tasarısı'yla İMKB ve Altın Borsası ile Borsa İstanbul çatısı altında toplanacağını belirtti.
     Borsa meclis toplantısında konuşan Kestelli, yarın TBMM'nin gündemine gelecek Sermaye Piyasası Kanunu ile VOB diye bir borsanın kalmayacağını söyledi.
     Ankara'da yaptıkları görüşmede Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın, Sermaye Piyasası Kanunu Tasarısı'nın yarın akşam TBMM Genel Kurulu'nda ele alınacağını söylediğini belirten Kestelli, "Biz de VOB konusundaki doğrularımızı, personel konusundaki duyarlılığımızı bir kez daha anlattık. Evet, Sermaye Piyasası Kanunu yarın Meclis Genel Kurulu'na geliyor. Bu, hükümetin kararı. Sadece VOB gitmiyor, İMKB, Altın Borsası dahil tüm borsalar Borsa İstanbul çatısı altında toplanıyor" dedi.
     Bu arada, toplantıda Işınsu Kestelli ile Meclis Başkanı Halit Kaya arasında VOB konusunda tartışma yaşandı.
     Meclis Başkanı Kaya'nın, kendilerini medyaya şikayet ettiğini savunan Kestelli, şöyle konuştu:
     "Biz, kurumumuzla ilgili bütün meselelerimizi bu meclis çatısı altında konuşmaya, tartışmaya özen gösteriyoruz. Meclisimizin değerli başkanı bugün meclis toplantımız varken medyaya konuşup, bizi şikayet ediyor. VOB konusunda eski başkanlardan biriyle yaptığımız tartışma kuruma zarar veriyormuş. Ancak tartışmayı ne başlatan ne de sürdüren biziz. Sizlerin oylarıyla görev almış yönetim kurulundaki arkadaşlarımla kurumumuzun ve kentimizin daha iyiye gitmesinin peşindeyim. Bu yolda sinsi planlar yapıp, arkadan iş çevirmeye çalışanlar dışında hiç kimseyle bir problemim yok."
     Meclis Başkanı Halit Kaya ise geçen ay yapılan meclis toplantısında bazı üyelerin VOB'un Borsa İstanbul ile birleşmesi konusunda bilgiye sahip olamadıklarını ifade ettiğini, Başkan Kestelli'nin ise "Yeterli donanıma sahip olmamanız bizim suçumuz mu-" dediğini ifade ederek, "Bilgi sahibi olacaksınız ve bu bilgileri meclis üyeleriyle paylaşmayacaksınız. Halk arasında bir söz var, zeytinyağı gibi su yüzüne çıkmayın" dedi.
     Borsa'nın tarihte hiç olmadığı kadar bu dönemde zarara uğratıldığını öne süren Kaya, bu konuda yakın bir dönemde geniş açıklama yapacağını da kaydetti.
     Öte yandan, meclis toplantısı öncesinde, Kızılay'ın düzenlediği kampanya kapsamında meclis üyeleri ve personel kan bağışında bulundu. Medical Park İzmir Hastanesi de organ bağışı konusunda üyeler ve personele bilgi verdi.
    
    
    

Bu haberi 195 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir