VOB'da canlı hayvan vadeli işlem sözleşmesi tekrar işleme açılıyor

  • Yazı boyutu
VOB'da canlı hayvan vadeli işlem sözleşmesi tekrar işleme açılıyor

VOB'da canlı hayvan vadeli işlem sözleşmesi tekrar işleme açılıyor

Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası'nda (VOB), dayanak varlığı büyükbaş canlı hayvan olan Fiziki Teslimatlı "VOB-Canlı Hayvan Vadeli İşlem Sözleşmesi" 2 Temmuz 2012 Pazartesi günü işleme açılıyor.
     VOB tarafından yapılan duyuruda fiziki Teslimatlı VOB-Canlı Hayvan Vadeli İşlem Sözleşmesi'nin, fiyat oynaklıklarına karşı hem üretici hem de tüketicilere Türkiye'nin her yerinden erişilebilen güvenli ve şeffaf bir alım satım ortamında fiyat riskinden korunma imkanı sağlayacağı belirtildi.
     VOB-Canlı Hayvan Vadeli İşlem Sözleşmesi ilk kez geçen yıl VOB Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli ve İstanbul Ticaret Borsası (İSTİB) Başkanı Atilla Sümer tarafından imzalanan protokol ile işleme açılmıştı.
     Duyuruya göre, VOB-Canlı Hayvan Vadeli İşlem Sözleşmesi vade sonunda fiziki teslimat yöntemiyle kapatılacak ve teslimat işlemleri İstanbul Ticaret Borsası'nın Tuzla'da bulunan Canlı Hayvan ve Et Şubesi'nde yapılacak. Hayvanların önceden tanımlanan ve ilan edilen standartlara uygun olup olmadığına ilişkin kontroller İSTİB tarafından gerçekleştirilecek.
    
    
    

Bu haberi 108 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir