Vitamin üyeleri, yaz tatilini sanatla renklendirecek

  • Yazı boyutu
Vitamin üyeleri, yaz tatilini sanatla renklendirecek

Vitamin üyeleri, yaz tatilini sanatla renklendirecek

Türkiye'nin online eğitim destek hizmeti www.vitaminegitim.com'un öğrencileri, yaz atölyelerinde tiyatro, müzik, resim, heykel, fotoğraf, edebiyat ve mimarlık alanlarında hazırlanan eğitim programlarına katılabilecek.
     Konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamaya göre, Türk Telekom iştiraki Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri AŞ, yoğun geçen eğitim-öğretim yılı sonrasında öğrencilerin yaz tatillerini sanatla renklendirebileceği yeni bir kampanya başlattı. 10 yılı aşkın bir süredir sayıları milyonu aşan ilköğretim ve lise öğrencilerine öğrenme ortamı veren Vitamin, üyelerine, İstanbul Mode ve Sakıp Sabancı Müzesi'nde düzenlenen "Yaz Sanat Atölyeleri"ndeki eğitim programlarına indirimli olarak katılma avantajı sundu. 7-12 yaş aralığındaki tüm Vitamin üyeleri, 31 Ağustos'a kadar İstanbul Mode Yaz Sanat Atölyeleri'nde resim, heykel, fotoğraf, animasyon, yerleştirme ve performans gibi disiplinlerin yanı sıra edebiyat ve mimarlık alanlarını da içeren uygulamalara katılabilecek.
     İstanbul Mode Yaz Sanat Atölyeleri'nde çocuklar, oyun çadırları kuracak, şato maketleri boyayacak, ayakkabılar tasarlayacak, masallardan yola çıkarak tiyatro oyunları sahneleyecek. İstanbul Modern'in kütüphanesinde yaptıkları çalışmalarla, ortak resimler de yapacak olan çocuklar, yaşam biçimlerinin farklı mekanları nasıl belirlediğini, İstanbul Modern'in koleksiyonunda yer alan sanat eserlerini inceleyerek, araştırarak müze tasarımları geliştirecek. Aydınlatma aksesuarları, kostümler, takılar, kuklalar, gölge oyunları ve heykellerle keyifli bir yaz tatili yaşayacak olar çocuklar, masallardaki şatolardan yola çıkarak, Türkiye'deki sarayların tarihini ve mimari yapılarını öğrenecek.
     Ayrıca, James Matthew Barrie'nin "Peter Pan" adlı kitabında geçen "Düşler Ülkesi"nin bir maketini de yapacak olan çocuklar, Jules Verne'in "Denizler Altında 20.000 Fersah" isimli bilim kurgu romanından yola çıkarak dev deniz canavarları ve hayali balık heykelleri yaratacak. Umberto Eco'nun "Cecü'nün Yer Cüceleri" adlı masalının okunduğu atölye çalışmasında ise, doğal yaşam ile ilişkilerini inceleyecek olan öğrenciler, " 0212 334 73 41" ya da "0212 334 73 52" numaralı telefonları arayıp, Vitamin'in verdiği şifre ile kayıt yaptırarak, kampanyadan yararlanabilecek.
     Akbank'ın eğitim sponsorluğunda düzenlenen Sakıp Sabancı Müzesi Yaz Atölyeleri'nde ise, 8-14 yaş aralığındaki öğrenciler, 17 Ağustos'a kadar sanatsal ve kültürel bir yolculuğa çıkacak. Yüksek Mimar Zeynep Akın Dursun ile kendi odalarını yeniden tasarlamayı deneyimleyecek olan öğrenciler, duygu, düşünce ve hayal güçlerini dans tiyatrosuyla harekete geçirecek. Çocukların sesleri ve enstrümanları tanıyacağı atölye çalışmalarının yer aldığı programda, etnik bir enstrüman tasarımı ve ses kayıt çalışmaları da yapılacak. Öğrenciler, ayrıca bir doğa sporu olan "orienteering" ile her türlü arazide harita ve pusula yardımı ile yönlerini bulup, analitik düşünme becerilerini güçlendirecek. Vitamin üyelerinin, kampanyadan yararlanabilmek için "http://supay.sabanciuniv.edu/ssm-egitim/index.php" adresindeki üyelik formunu doldurmaları ve Vitamin'in verdiği şifreyi "Hediye Çeki" alanına yazmaları gerekiyor.
    
    
    

Bu haberi 197 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir