"Vietnam Tanıtım ve Ticari İşbirliği" toplantısı -Vietnam Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Quang:…

  • Yazı boyutu
"Vietnam Tanıtım ve Ticari İşbirliği" toplantısı 
  -Vietnam Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Quang:…

"Vietnam Tanıtım ve Ticari İşbirliği" toplantısı -Vietnam Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Quang: -"Türk iş adamlarının Vietnam pazarını tanımaları için ülkeme davet ediyorum"

Vietnam Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Nguyen Tuan Quang, Türk iş adamlarını Vietnam pazarını tanımaları için ülkeye davet etti.
     Vietnam Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Nguyen Tuan Quang ve Ticaret Ateşesi Tran Ngoc Ha, Gaziantep Ticaret Odası'nı (GTO) ziyaret etti, üye iş adamlarıyla bir araya geldi.
     Nguyen Tuan Quang, burada yaptığı konuşmada, Türkiye ile Vietnam arasındaki ticaret hacminin her geçen gün arttığını belirtti. Gaziantep'in, "Türkiye'nin çok önemli ticaret merkezi" olduğunu bildiklerini ifade eden Quang, şöyle devam etti:
     "Vietnam ve Türkiye arasındaki ticari ilişkiler son yıllarda gelişmeye başladı. Vietnam'la Türkiye arasında ticaret ve yatırım alanında büyük potansiyel bulunuyor. Gaziantep'le de ticari ilişkileri geliştirmek istiyoruz. 2011 yılı sonu itibariyle Türkiye ile Vietnam arasındaki ticaret hacmi 1.2 milyar dolara ulaştı. Bu gelişmelerden hareketle ilişkilerimizi daha ileriye taşımayı düşünüyoruz. Gaziantep'teki firmalarla buluşmaya geldik. Kendimizi tanıtarak ileride daha büyük işbirliklerine vesile olmak istiyoruz. Türk firmalarına çağrıda bulunuyorum; Türk iş adamlarının Vietnam pazarını tanımaları için ülkeme davet ediyorum."
     GTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tayfun Aygın ise Vietnam'ın ihracat ve ticaret alanında stratejik bir konuma sahip olduğunu ifade etti.
     "Türkiye'nin ekonomide, ihracatta ve üretimde itici gücü Gaziantep'in, Vietnam'la ilişkilerini geliştirme noktasındaki ısrarı devam ediyor" diyen Aygın, şunları kaydetti:
     "Vietnam'ın son 4 yılda ihracat rakamlarına bakıldığında, 2007 yılında 28 bin TL olan ihracatımız yaklaşık 2 bin 800 kat artarak 2011 yılında 10 milyon dolara ulaştı. Bu da Gaziantep olarak ihracat hedefimizde doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Vietnamlı iş adamlarını Türkiye'ye davet ettik. Ayrıca Türk iş adamlarının da Vietnam'la işbirliği söz konusu. Oraya giderek iş imkanlarını yerinde araştırma şansımız var. Dünya haritası iyi incelendiğinde Vietnam'ım stratejik önemi çok daha net görünmekte. Hem okyanustaki pozisyonu, hem arkasındaki Çin ve Tayland'ın bulunuşu Vietnam'ı stratejik ülke haline getirmektedir."
     Tayfun Aygın, ziyaret sonunda Vietnam Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Nguyen Tuan Quang'a, plaket ve kutnu kumaşından yapılan fular hediye etti.
    
    
    

Bu haberi 238 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir