Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan: -"2012 yılında elektronik ve beyaza…

  • Yazı boyutu
Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan:
     -"2012 yılında elektronik ve beyaza…

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan: -"2012 yılında elektronik ve beyaza eşyada 138 ülkeye 2,9 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdik"

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, 2012 yılında elektronik ve beyaz eşyada 138 ülkeye 2,9 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdiklerini belirterek, "Sektörümüzde 13 yıldır ihracat şampiyonuyuz. Gelişmekte olan ülke ekonomileri ve 400 milyona yakın nüfusuyla şimdi de Güney Amerika kıtasını odağımıza aldık" dedi.
     Yapılan açıklamaya göre, şirket Las Vegas'ta düzenlenen Amerika kıtasının en büyük tüketici elektroniği fuarı Consumer Electronics Show'da (CES) yeni elektronik ürünlerini beğeniye sundu.
     Vestel'in bu yıl 19. kez katıldığı CES'te, Güney Amerika'ya özel tasarlanan televizyonlar ilk kez görücüye çıktı. Fuarda, 3D Smart LED TV, 3D TV ve diğer 2013 TV modelleri de sergileniyor.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Turan Erdoğan da, Vestel'in hızlı büyüyen ülkelere yatırım yaparak pazarda pay sahibi olmak ve ihracat haritasını genişletmek için çalıştığını ifade etti.
     Güney Amerika'nın başta Brezilya olmak üzere hem ekonomi hem de ürün satışı açısından en dinamik pazarlar arasında yer aldığını vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:
     "2012'de Ar-Ge ve altyapı çalışmalarını tamamlayıp Güney Amerika'nın dijital yayın sistemini destekleyen elektronik cihazların üretimine başladık. Uruguay ve Peru'da ilk satışlarımızı gerçekleştirdik. Önümüzdeki 3 yılda kıtaya 1 milyon televizyon satmayı amaçlıyoruz. Hedef ülkelerimiz arasında başta 16 milyon televizyonluk bir pazar büyüklüğüne sahip olan Brezilya olmak üzere Uruguay, Paraguay, Şili, Peru ve Kolombiya yer alıyor."
     Bu arada, ABD'de 1967 yılından beri düzenlenen Consumer Electronics Show (CES), elektronik sektöründe uluslararası faaliyet gösteren profesyonelleri buluşturuyor, dünyanın en büyük markalarının en yeni ürünlerini tanıtan bir platform haline gelen CES, bu yıl Las Vegas'ta düzenleniyor.
    
    
    

Bu haberi 140 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir