Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Ömer Yüngül: -"Vestel Beyaz Eşya yaklaşık 8 aydır…

  • Yazı boyutu
Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Ömer Yüngül:
     -"Vestel Beyaz Eşya yaklaşık 8 aydır…

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Ömer Yüngül: -"Vestel Beyaz Eşya yaklaşık 8 aydır Enerji Yönetim Sistemi Sertifikası'na sahip"

Vestel, beyaz eşya sektöründe ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Sertifikasını alan ilk Türk şirketi oldu.
     Vestel açıklamasına göre, Vestel Beyaz Eşya, çevrenin korunması, sera gazı emisyonunun azaltılması, kaynakların etkin kullanımı ve enerji masraflarını düşürme anlamında gerçekleştirdiği çalışmalar neticesinde Türk Standartları Enstitüsü'nden 'ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Sertifikası"nı almaya hak kazandığı bildirildi.
     Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Ömer Yüngül, konuyla ilgili, Vestel olarak 27 Mart 2012 tarihinden beri bu sertifikaya sahip olduklarını ifade ederek "Sektörümüzün bir oyuncusu, kısa süre önce bu sertifikayı alan ilk şirket olduğu yönünde açıklamalar yaptı. Oysa Vestel Beyaz Eşya yaklaşık 8 aydır bu sertifikaya sahip" açıklamasını yaptı.
     Enerji tüketimini sistematik bir yaklaşımla yönetmek amacıyla, iş süreçlerini başta Çevre Yönetim Sistemi olmak üzere diğer yönetim sistemleri ile entegre eden Vestel Beyaz Eşya, konuyla ilgili mevzuata uyum çalışmalarını gerçekleştirerek sertifika süreci değerlendirmelerini başarıyla geçti.
    
    
    

Bu haberi 200 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir