Vestel, pazarlarına Suudi Arabistan'ı da ekledi

  • Yazı boyutu
Vestel, pazarlarına Suudi Arabistan'ı da ekledi

Vestel, pazarlarına Suudi Arabistan'ı da ekledi

Vestel, ihracat yaptığı ülke sayısını Suudi Arabistan'la birlikte 139'a çıkardı.
     Vestel Genel Müdür Yardımcısı Eren Ataman, Vestel ürünlerinin, Xtra zincir mağazaları başta olmak üzere ülkedeki en büyük zincirlerde satışa sunulacağını belirterek, ülkedeki pazarlama ve satış operasyonunun distribütör firma Zonik üzerinden yürüyeceğini kaydetti.
     Ataman, bu ülkede yer alan tüm büyük mağazalarda yer alacaklarını, Vestel markalı ürünleri sundukları yakın coğrafyadaki toplam 12 ülkede 1,300'ün üzerinde satış noktasına sahip olduklarını da ekledi.
     Vestel'in Türkiye'de yer alan ürün gamlarının tamamının Suudi Arabistan'da da olacağını belirten Ataman, ayrıca Vestel'in sahip olduğu yenilikçi ARGE ve tasarım gücü sayesinde ülkeye özgü tüketim alışkanlıklarına ve teknik koşullara göre geliştirdiği ürünlerini de yakın gelecekte pazarla buluşturacağını aktardı.
     Vestel'in yakın coğrafyada elde ettiği başarıların yeni pazarlara açılma konusunda cesaretlendirici bir rol oynadığına değinen Eren Ataman sözlerine şöyle devam etti:
     "Küresel ekonomik bunalımın başta Avrupa olmak üzere Türkiye'nin ihracat haritasını önemli oranda etkilediğini görüyoruz. Bu nedenle, ürünlerimizi sunduğumuz pazarları çeşitlendirmeyi ve farklı coğrafyalardaki ağırlığımızı artırmayı hedefliyoruz. Orta Asya ve Ortadoğu ülkelerinde yürüttüğümüz faaliyetler ihracat hacmimizde çok önemli bir yer tutuyor. Bu nedenle bu coğrafyada etkin mağazalaşma stratejimizle pazardan aldığımız payı önemli ölçülerde artırmayı amaçlıyoruz."
    
    
    

Bu haberi 111 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir