Vestel, Müşteri Hizmetleri Genel Müdürlüğü kurdu -Genel Müdürlüğe Tarkan Tekcan atandı

  • Yazı boyutu
Vestel, Müşteri Hizmetleri Genel Müdürlüğü kurdu
     -Genel Müdürlüğe Tarkan Tekcan atandı

Vestel, Müşteri Hizmetleri Genel Müdürlüğü kurdu -Genel Müdürlüğe Tarkan Tekcan atandı

Vestel, Müşteri Hizmetleri Genel Müdürlüğü kurdu. Genel Müdürlüğün başına Tarkan Tekcan atandı.
     Vestel'den yapılan açıklamaya göre, satış sonrası süreçte sunduğu hizmet kalitesini daha da yükseltmek ve standardize etmek amacıyla sektörde bir ilke imza atan Vestel, yeni Genel Müdürlük birimi sayesinde üretim, teknoloji ve satış konularında sunduğu hizmeti satış sonrası hizmetlere de taşımayı ve yüzde 100 müşteri memnuniyeti elde etmeyi amaçlıyor.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Müşteri Hizmetleri Genel Müdürü Tarkan Tekcan, organizasyonel değişiklikle ilgili olarak Müşteri Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün marka ve tüketici arasındaki ilişkiyi güçlendirme ve müşteri memnuniyetini değerlendirme konularında Vestel'e farklı bir perspektif katacağını ifade etti.
     Yeni yapının en önemli sorumluluğunun, Vestel'in müşteri memnuniyeti konusundaki hedef ve çalışmalarını tüm çalışanlara anlatmak ve bu sayede ortak bir dil ve kültür oluşturmak olduğunu söyleyen Tekcan, bu sayede tüketici memnuniyeti konusunda sürdürülebilir bir başarı seviyesine ulaşmayı amaçladıklarını, sunacakları hizmetlerle tüketici ile kurulan duygusal bağı güçlendirmeyi istediklerini kaydetti. Tekcan, sözlerine şöyle devam etti:
     "Genel Müdürlük kapsamında iki ana birimimiz olacak; biri müşterilerimizle direkt temasta bulunan saha ekiplerimiz, merkez servislerimiz ve çağrı merkezinden oluşurken, diğer birim ise bu ekiplere destek veren teknik, lojistik, eğitim, kalite, bilgi teknolojileri, iş geliştirme takımlarından oluşacak. Vestel Müşteri Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün kurulmasıyla birlikte, mesai dışı saatlerde de randevu, acil nöbetçi servis gibi hizmetleri tüketicilerimize sunacağız. İlk başta belirli bölgelerde hizmet vermeye başlayacak bu projeyi zaman içerisinde ülke geneline yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Tüketicilerimize Vestel'in dost teknoloji vaadi çerçevesinde "Hızlı, Akıllı ve Dost" hizmetlerimizi sunacağız."
    
     -Vestel'den çat-kapı "müşteri memnuniyet ziyaretleri"-
    
     Vestel Müşteri Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün telefon haricindeki iletişim kanallarından da aktif yararlanacağını belirten Tarkan Tekcan, sosyal medyayı daha etkin kullanarak, müşterilere kendilerine özel geliştirilmiş hizmetler sunacaklarını ifade etti. Bu hizmetlerden ilki; son bir aydır pilot uygulaması yürütülen "Müşteri Memnuniyet Ziyaretleri". Vestel, bu ziyaretlerle müşterilerde memnuniyetsizlik yaratan durumları öğrenerek, teker teker ortadan kaldırmayı amaçlıyor.
     Vestel Müşteri Hizmetleri Genel Müdürlüğü; halihazırda çalışanlarına sunduğu müşteri memnuniyeti yönetimi ve deneyimine yönelik eğitimleri daha etkin ve yaygın olarak yapılandıracak. Vestel, bu konuda Türkiye Kalite Derneği (KalDer) ve farklı kuruluşlarla işbirliği yapıyor. Yetkili servis çalışanlarına verilen teknik süreç / sistem ve davranış eğitimleri için yeni eğitim kanalları devreye alınacak. 2011'de kurulan Vestel Akademi eğitim portalı ile yetkili servis çalışanlarının eğitim aldıkları ve uzmanlaştıkları konulardaki servis hizmetleri kontrol edilecek.
    
    
    

Bu haberi 325 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir