Vestel'den tüketicilere "su tasarrufu" çağrısı -Vestel Pazarlama Genel Müdürü Ergün Güler:…

  • Yazı boyutu
Vestel'den tüketicilere "su tasarrufu" çağrısı
     -Vestel Pazarlama Genel Müdürü Ergün Güler:…

Vestel'den tüketicilere "su tasarrufu" çağrısı -Vestel Pazarlama Genel Müdürü Ergün Güler: -"Vestel, pazara sunduğu ürünlerde su tüketimini 5 yıl öncesine göre yüzde 26 oranında azaltmış durumda"

Vestel Pazarlama Genel Müdürü Ergün Güler, pazara sundukları ürünlerde su tüketimini 5 yıl öncesine göre yüzde 26 oranında azalttıklarını belirtti.
     Vestel'den yapılan açıklamayla, "22 Mart Dünya Su Günü" dolayısıyla tüketicilere su tasarrufu yapma çağrısında bulunuldu. Şirketin, tüketicileri A enerji sınıfı ve üzeri ürünler kullanmaya teşvik ettiği kaydedildi.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Ergün Güler de, "Vestel, pazara sunduğu ürünlerde su tüketimini 5 yıl öncesine göre yüzde 26 oranında azaltmış durumda. Doğal kaynak kullanımının azaltılmasına verdiğimiz önemin sonucu olan A+++ enerji sınıfı bulaşık ve çamaşır makineleri ile kullanıcılarının su tüketimde azalma sağlıyoruz. Bu sayede kullanıcılar yıllık su masraflarını minimuma indiriyorlar" bilgisini verdi.
     Güler, "Bugün evlerdeki eski beyaz eşyaları Vestel'in son teknoloji eseri tasarruflu beyaz eşya ürünleriyle değiştirebilsek, hane başına yıllık 3.110 litre su tasarrufu sağlamış oluruz" ifadelerini kullandı.
    
     -Su tasarrufunda birincilik ödülü-
    
     Bu arada, İstanbul Sanayi Odası tarafından düzenlenen Çevre Ödülleri'nde sağladığı su tasarrufu ile birincilik ödülü alan Vestel Twinjet çamaşır makinesi, 8 kilogram çamaşır için sadece 48 litre su tüketerek yılda yaklaşık 2000 litre su tasarrufu sağlıyor. A+++ enerji sınıfıyla doğa ve bütçe dostu olan Vestel Akıllı Seri Bulaşık Makinesi ise 15 kişilik bulaşığı tek seferde yıkayabilirken su tüketimini 9 litrede tutuyor ve bu sayede yıllık 1120 litre su tasarrufu sağlıyor.
    
     -Tüm ürünlerde maksimum enerji verimliliği-
    
     Enerji verimliliği konusundaki hedeflerini sürekli daha iyiye doğru revize eden Vestel, tüm ürün gamlarındaki üretimini yüksek enerji verimliliği kategorisi olarak kabul edilen A+ ve üstü cihazlara kaydırdı. Vestel, bugün toplam Ar-Ge bütçesinin yarısını çevreci ürün geliştirmeye ayırıyor, çevreci projeler gündeme geldiğinde geciktirmeden ek fonlar sağlayarak projeye başlıyor.
    
    
    

Bu haberi 201 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir