Verimlilik göstergeleri -2012 yılının birinci çeyreğinde çalışan kişi başına üretim endeksi, bir…

  • Yazı boyutu
Verimlilik göstergeleri
  -2012 yılının birinci çeyreğinde çalışan kişi başına
  üretim endeksi, bir…

Verimlilik göstergeleri -2012 yılının birinci çeyreğinde çalışan kişi başına üretim endeksi, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 2,95 azaldı

Türkiye'de, 2012 yılının birinci çeyreğinde çalışan kişi başına üretim endeksi, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 2,95, bir önceki döneme göre (2011 yılı 4. dönemine göre) ise yüzde 10,75 azaldı.
     Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğü, 2012 yılının birinci çeyreğine ilişkin üç aylık verimlilik göstergelerini açıkladı.
     Buna göre, imalat sanayi genelinde 2012 yılı birinci döneminde, çalışan kişi başına üretim, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 2,95, bir önceki döneme göre ise yüzde 10,75 geriledi.
     Çalışılan saat başına üretim endeksi 2012 yılı birinci döneminde, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 2,86 azaldı. Çalışılan saat başına üretim endeksi, bir önceki döneme göre ise yüzde 11,36 geriledi.
     Bölümler itibarıyla, çalışan kişi başına üretim endeksinde, bir önceki yılın aynı dönemine göre en büyük azalış yüzde yüzde 12,18 ile "diğer metalik olmayan mineral ürünlerin imalatı", en büyük artış ise yüzde 55,81 ile "diğer ulaşım araçları imalatı" bölümlerinde gerçekleşti.
     Çalışılan saat başına üretim endeksinde de bir önceki yılın aynı dönemine göre en büyük azalış yüzde 15,52 ile "bilgisayarların elektronik ve optik ürünlerin imalatı", en büyük artış ise yüzde 52,28 ile "diğer ulaşım araçlarının imalatı" bölümlerinde gerçekleşti.
    
    
    

Bu haberi 113 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir