"Veli Bilgilendirme Servisi"

  • Yazı boyutu
"Veli Bilgilendirme Servisi"

Turkcell'den "Veli Bilgilendirme Servisi".MEB işbirliğiyle oluşturulan servis ile veliler öğrencisini cepten takip edebilecek

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Turkcell, ilk ve orta dereceli okullarda eğitim gören öğrencilerin velilerine yönelik bir bilgilendirme servisi için işbirliği yaptı.
     Turkcell'den yapılan açıklamaya göre, 17 milyon öğrencinin her türlü okul bilgisi bundan böyle "Veli Bilgilendirme Servisi" sayesinde cebe gelen SMS'lerle takip edilebilecek.
     Servisten, açık öğretim dahil olmak üzere toplam 17 milyon öğrencinin velisi faydalanabilecek. Veli Bilgilendirme Servisi'ne abone olan velilere, öğrencinin okul devamsızlık durumu, sınav tarihleri, sınav notları, ödev programları, proje performans sorumlulukları, genel duyurular gibi pek çok bilgi SMS olarak gönderilecek. Öğrenci hakkında oluşan her yeni durum, otomatik olarak SMS ile bildirilecek.
     MEB Veli Bilgilendirme Servisi'nden faydalanmak için öğrencinin TC kimlik numarasını 8383'e kısa mesajla göndermek yeterli. Yapılacak tüm bilgilendirmeler, vergiler dahil haftalık 0,5 lira ile ücretlendiriliyor. Servisin geliri yeni derslik yapımına aktarılacak. Veli Bilgilendirme Servisi'nden elde edilecek gelir ile Milli Eğitim Bakanlığı her ay Türkiye'nin farklı bölgelerinde yeni derslikler yapmayı hedefliyor.
     Veli Bilgilendirme Servisi ile ilgili olarak, Milli Eğitim Bakanlığı iletişim merkezi ALO 147 ya da e-okul.meb.gov.tr adresinden ayrıntılı bilgi almak mümkün.
    
    
    


Bu haberi 383 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir