Vekon'un ihracat yaptığı ülke sayısı 60'a ulaştı

  • Yazı boyutu
Vekon'un ihracat yaptığı ülke sayısı 60'a ulaştı

Vekon'un ihracat yaptığı ülke sayısı 60'a ulaştı

Vefa'nın markası Vekon, 2012 yılı boyunca 37 farklı ülkede proje yürüterek bugüne kadar ulaştığı ülke sayısını 60'a çıkardı.
     Vefa'dan yapılan açıklamaya göre, Vefa'nın inşaat şirketlerinin çözüm ortağı olan markası Vekon, 2012 yılı içinde 37 farklı ülkedeki projeye imza attı. Böylelikle bugüne kadar Venezuela'dan Afganistan'a, Sibirya'dan Güney Afrika'ya, dünyanın dört bir yanında 60 ülkeye ulaşan Vefa, yurt içinde ise 67 farklı şehirde proje yürüttü.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Vekon Pazarlama ve Satış Direktörü Özgül Yücel, toplu konut projelerinden, enerji tesislerine, alt yapı projelerinden sosyal tesislere kadar pek çok önemli inşaat faaliyetinin başlangıcında yer aldıklarını belirterek, 2012 yılı boyunca 37 farklı ülkede proje yürüttüklerini kaydetti.
     2012 yılında yurt dışında ulaştıkları yeni pazarlar sayesinde ilk defa proje yürüttükleri ülke sayısının 12 olduğunu bildiren Yücel, sözlerine şöyle devam etti:
     "2012 yılı içinde İngiltere, İspanya, Kostarika, Peru, Somali, Gabon, Sierra Leone, Çad, Mali, Mozambik, Ekvator Ginesi ve Tunus'ta ilk defa proje gerçekleştirdik. Böylece 2012 yılı boyunca portföyümüze yeni katılan ülkeler ile birlikte 37 farklı ülkede faaliyette bulunduk. 1994 yılında başlattığımız dışa açılım sürecimiz boyunca da toplam 60 ülkeye ulaşmış olduk."
     Son beş yılda ihracatın toplam üretimdeki payının da istikrarlı bir şekilde arttığına dikkat çeken Yücel, "2008 yılında toplam üretimin yüzde 32'sini, 2009 yılında ise yüzde 35'ini ihraç ederken, bu rakamı 2010 yılında yüzde 52'ye çıkardık ve 2011 yılında da bu oranı korumayı başardık. 2012 yılında ise yüzde 62'lık bir ihracat oranına ulaşmayı başardık" değerlendirmesinde bulundu.
    
    
    

Bu haberi 117 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir