Vefa Group, iki markası ile BAU Fuarına katıldı

  • Yazı boyutu
Vefa Group, iki markası ile BAU Fuarına katıldı

Vefa Group, iki markası ile BAU Fuarına katıldı

Vefa Group, Münih'te 14-19 Ocak tarihleri arasında gerçekleşen mimarlık, yapı ve inşaat malzemeleri fuarı BAU'ya katıldı.
     BAU Fuarı'na düzenli olarak katılan ve 46 ülkeden 2 bin 60 firmanın katıldığı fuarda Vefa, bu yıl fuarda Vekon ve Steelife markaları ile yerini aldı.
     Vefa İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit, BAU Fuarı'nın katıldıkları iki markaları için de verimli geçtiğini belirtti. BAU Fuarı'nda ziyaretçilerin Vefa markalarına yoğun bir ilgi gösterdiğine değinen Turan Koçyiğit, ziyaretçiler arasında Hindistan'dan, Afrika ülkelerine ve Güney Kore'ye kadar dünyanın dört bir yanından gelen mimar ve mühendislerin ağırlıkta olduğunu kaydetti.
     Koçyiğit, Steelife markası ile hafif çelik yapı sisteminin klasik yapı sistemleri ile kıyaslanmayacak derecede yüksek inşaat hızına sahip olduğuna dikkati çektiklerini söyledi. Fuar ziyaretçilerine hafif çelik yapı sisteminin avantajlarını anlattıklarını ifade etti.
     Özellikle Afrika ülkelerinde planlanan toplu konut projeleri için görüşmeler gerçekleştirdiklerine de işaret eden Turan Koçyiğit, "Gabon-da gerçekleştirdiğimiz kentsel dönüşüm projesi galvanizli hafif çelik yapı sisteminin hızı ile ilgili iyi bir örnek teşkil ediyor. Bu sayede özellikle yine aynı coğrafyada planlanan benzer projeler üzerine görüşme imkanı bulduk" dedi.
     Vekon'un yeni ürünü olan Süper Pratik Yaşam Üniteleri'ni (SPYÜ) BAU Fuarı ile birlikte dünya arenasında görücüye çıkardıklarını söyleyen Turan Koçyiğit, "Türkiye-de ve dünyada bir ilk olan katlanır çok amaçlı yaşam üniteleri Türkiye-de gördüğü ilgi ve başarısını BAU ile birlikte dünyaya taşıdı" dedi.
    
    
    

Bu haberi 126 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir