Varyap, Atatürk Öğrenci Kampusu’nu yeniden inşa ediyor

  • Yazı boyutu
Varyap, Atatürk Öğrenci Kampusu’nu yeniden inşa ediyor

Atatürk Öğrenci Kampusu’nün temel atma törenine Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç katıldı.

Yeniden inşa edilen 3.500 yatak kapasiteli Atatürk Öğrenci Yurdu Kampusu’nun, üçü kız, ikisi erkek öğrenciler için olmak üzere toplam beş bloktan oluştuğunu belirten Varyap CEO’su Erdinç Varlıbaş, projenin 2013 Mayıs ayında teslim edileceğini belirtti.

İnşaatını Varyap’ın  üstlendiği, 3.500 öğrenci kapasiteli Cevizlibağ-Zeytinburnu Atatürk Öğrenci Kampusu’nun temel atma töreni, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve Varyap CEO’su Erdinç Varlıbaş’ın katılımı ile gerçekleşti. İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi kapsamında inşa edilen projenin temel atma törenine; İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Yurtkur Genel Müdürü Hasan Albayrak, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın,  İl Genel Meclis Başkanı Hasan Hüsamettin Koçak ve Zeytinburnu Kaymakamı Mustafa Dündar katıldı.

3.500 yatak kapasiteli yurt, 2013 Mayıs ayında tamamlanacak

Yeniden inşa edilen 3.500 yatak kapasiteli Atatürk Öğrenci Yurdu Kampusu’nun, üçü kız, ikisi erkek öğrenciler için olmak üzere toplam beş bloktan oluştuğunu belirten Varyap CEO’su Erdinç Varlıbaş, projenin 2013 Mayıs ayında teslim edileceğini belirtti. Erdinç Varlıbaş, temel atma töreninde yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“110 bin metrekare inşaat alanı üzerinde inşasına başladığımız Cevizlibağ-Zeytinburnu Atatürk Öğrenci Kampusu inşaatına 35 kişilik uzman teknik kadro ve 190 işçi çalışmaktadır ve inşaatın ilerleyen aşamalarında işçi sayımız dört kat artacaktır. Üçü kız, ikisi erkek öğrenciler için olmak üzere toplam beş bloktan oluşmaktadır. Modern, depreme dayanıklı bir öğrenci yurdu inşa ediyoruz. 2013 Mayıs ayında tamamlanacak projede, 3.500 öğrenci barınacaktır.”

Depreme dayanıklı, mode bir öğrenci yurdu

Öğrenciler için her türlü ayrıntının düşünüldüğü projede odalar, 3 kişilik olarak tasarlandı. Yüksek lisans ve doktora öğrencileri için ise tek kişilik odalar yer alacak.

Ülkemizin, taahhüt projelerinde deneyimli firmalarından birisi olan Varyap, yakın geçmişte; İstanbul Çağlayan’da Avrupa’nın en büyük Adalet Sarayı ve İstanbul Seyrantepe Spor Kompleksi projelerini gerçekleştirmişti. Konut projelerinde ise Dünyanın En İyi Mimari Projesi seçilen Varyap Meridian ve Doğu Ataşehir’de yeni kurulacak Finans Merkezi sınırları içerisinde yer alan, dünya gayrimenkul piyasasının ilgisini üzerinde toplayan Metropol İstanbul karma projelerini hayata geçiriyor.

 

 

Kaynak: KOBİPOSTASI


Bu haberi 448 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir