Vangölü Elektrik Dağıtım AŞ'nin özelleştirilmesi (2) -Nihai pazarlık görüşmesinin 1. elemeli…

  • Yazı boyutu
Vangölü Elektrik Dağıtım AŞ'nin özelleştirilmesi (2) 
  -Nihai pazarlık görüşmesinin 1. elemeli…

Vangölü Elektrik Dağıtım AŞ'nin özelleştirilmesi (2) -Nihai pazarlık görüşmesinin 1. elemeli yazılı turunda Gen-pa Telekominikasyon ve İletişim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret AŞ, 2. elemeli yazılı turda ise Limak İnşaat AŞ en düşük teklifi vererek elenen katılımcılar oldu

Vangölü Elektrik Dağıtım AŞ'nin TEDAŞ'a ait yüzde 100 oranındaki hissenin özelleştirme ihalesi nihai pazarlık görüşmesinde, açık artırmada başlangıç tutarı 103 milyon dolar, artırım aralığı ise 500 bin dolar olarak belirlendi.
     Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nda, Başkan Yardımcısı İbrahim Halil Kırşan'ın komisyon başkanlığını yaptığı ihalede ilk olarak kapalı elemesiz teklifler alındı.
     1. elemeli yazılı turda ihaleye katılmamasına rağmen daha önce verdiği yazılı teklifi geçerli olan Gen-pa Telekominikasyon ve İletişim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret AŞ en düşük teklifi verince elendi. 2. elemeli yazılı turda ise Limak İnşaat AŞ en düşük teklifi vererek elenen katılımcı oldu.
     Kalan 3 firmayla açık artırmaya geçildi. Açık artırmada başlangıç tutarı 103 milyon dolar, artırım aralığı ise 500 bin dolar olarak belirlendi.
     Van, Bitlis, Hakkari ve Muş illerine hizmet veren Vangölü Elektrik Dağıtım AŞ'nin 458 bin 971 abonesi bulunurken, bölgenin kayıp-kaçak oranı ise yüzde 52 düzeyinde.
     (Sürecek)
    
    
    

Bu haberi 123 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir