Vakıflar Bankası, 3 milyar dolar karşılığında yurt dışına tahvil ihracı yapacak

  • Yazı boyutu
Vakıflar Bankası, 3 milyar dolar karşılığında yurt dışına tahvil ihracı 
yapacak

Vakıflar Bankası, 3 milyar dolar karşılığında yurt dışına tahvil ihracı yapacak

Vakıflar Bankası, 3 milyar ABD Doları karşılığında farklı para birimlerinde tahvil ihracı yapılması için Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'na (BDDK) başvuru yaptı.
     Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O.'nun Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamasında, şunlar ifade edildi:
     "Bankamız Yönetim Kurulu tarafından, Bankamızca, yurt dışında 144A ve/veya RegS düzenlemelerine uygun azami 3 milyar ABD Doları karşılığı tutarında tahvil ihraç edilmesine olanak sağlayacak, Türk Lirası ihraçları için yurt içi ve yurt dışında yerleşik nitelikli kurumsal yatırımcılara; ABD Doları, Euro, İsviçre Frangı ve/veya uluslararası tahvil ve para piyasalarında likiditesi yüksek diğer para birimlerinde ise sadece yurt dışında yerleşik nitelikli kurumsal yatırımcılara yönelik GMTN (Global Medium Term Notes) programı kurulması hususunda Genel Müdürlüğe yetki verilmiştir.
     Bu kapsamda; Bankamızca 3 milyar ABD Doları karşılığı tutarında GMTN programının kurulması ve program kapsamında azami 3 milyar ABD Doları karşılığında farklı para birimlerinde tahvil ihracı yapılması için 11.02.2013 tarihi itibariyle Sermaye Piyasası Kurulu ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'na başvuru yapılmıştır."
    
    
    

Bu haberi 212 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir