VakıfBank, Ağustos ayında 43 yeni şube açtı

  • Yazı boyutu
VakıfBank, Ağustos ayında 43 yeni şube açtı

VakıfBank, Ağustos ayında 43 yeni şube açtı

VakıfBank Ağustos ayında 43 şube açarken, bankacılık sektörünün gerçekleştirdiği toplam istihdamın yüzde 58'ine imza attı.
     Yapılan açıklamaya göre, daha fazla müşteriye yakın olma hedefiyle hareket eden VakıfBank, "Halden anlayan banka" konsepti çerçevesinde, 2010 yılıyla birlikte şubeleşmeye hız verdi. Bu dönemde 195 şubenin açıldığı bilgisi verilen açıklamada 31 Temmuz 2012 itibariyle 695 olan şube sayısının, 31 Ağustos 2012'de 738'e yükseldiği kaydedildi.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen VakıfBank Genel Müdürü Süleyman Kalkan, 5 yıllık stratejik planları doğrultusunda her yıl 100 şube açarak 2015 yılı sonunda bin şubeye ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.
     Perakende bankacılığa önem verdiklerini ve bunun için de şube sayısının optimum seviyeye çıkarılması gerektiğini dile getiren Kalkan, "Bu yönde bir büyüme kararı aldık. 2010 yılından bu yana neredeyse orta ölçekte bir bankanın toplam şube sayısı kadar yeni şube açarken sadece geride bıraktığımız Ağustos ayında 43 açılışa imza attık. Üstelik 43 şubenin 41'ini Ağustos ayının ilk 3 gününde açtık. Bu öyle zannediyorum ki; Türk bankacılık tarihinde bir rekordur. Yıl sonuna kadar şube sayımızı artırmaya devam edeceğiz" dedi.
     VakıfBank'ın, aynı zamanda sektörün de istihdam lideri olduğu belirten Kalkan, konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:
     "Şubeleşmeyle birlikte doğan personel ihtiyacımızı karşılamak için beşeri sermayemize de yatırım yapıyoruz. Özellikle şubelerde satışa yönelik personel sayımızı artırıyoruz. Bu yıl bin yeni personel alacağımızı ilan etmiştik. Ancak yılın ilk 6 ayında bu sayının da üzerinde bir alım gerçekleştirdik ve bugün itibariyle 13 bin 272 çalışan sayısına ulaştık. Sektörde işten çıkarmaların dahi yaşandığı bir dönemde toplam istihdamın yüzde 58'ini oluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Personelimizin yaş ortalaması da bu politikamıza bağlı olarak düştü. Artık daha genç bir kadroyla çalışıyoruz. Oluşturduğumuz bu dinamik yapının meyvelerini de kısa sürede vereceğini düşünüyoruz."
     Küçük ve Orta Bütçeli İşletmeler (KOBİ) ve bireysel segmentlerine aktarılan finansal kaynakların neticesinde özellikle KOBİ'lere olan desteklerinin artarak devam edeceğinin altını çizen Kalkan, "Reel sektörün ihtiyaçları doğrultusunda oluşturduğumuz ürünlere yoğun bir talep var. Altı aylık bilançomuza baktığımızda KOBİ-lere kullandırdığımız kredi miktarının yüzde 110 arttığını görüyoruz. Yine aktif kalitemizdeki hızlı yükseliş de bizi ayrıca memnun ediyor. Tüm bu olumlu gelişmelerin temel sebeplerinden birinin de şube ve personel sayımızdaki artış olduğunu düşünüyoruz. Önümüzdeki dönemde de bu politikamızı devam ettirip ülke ekonomisine katma değer yaratmaya devam edeceğiz" diye konuştu.
    
    
    

Bu haberi 144 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir