VakıfBank'a Avrupa Yatırım Bankası'ndan 200 milyon avro kredi -VakıfBank, Avrupa Yatırım Bankası…

  • Yazı boyutu
VakıfBank'a Avrupa Yatırım Bankası'ndan 200 milyon avro kredi
  -VakıfBank, Avrupa Yatırım Bankası…

VakıfBank'a Avrupa Yatırım Bankası'ndan 200 milyon avro kredi -VakıfBank, Avrupa Yatırım Bankası ile 3 yıl anapara ödemesiz toplam 8 yıl vadeli 200 milyon avro tutarında kredi alınmasına ilişkin kredi sözleşmesini imzaladı

VakıfBank, Avrupa Yatırım Bankası ile 3 yıl anapara ödemesiz toplam 8 yıl vadeli 200 milyon euro tutarında kredi alınmasına ilişkin kredi sözleşmesini imzaladı.
     Vakıfbank'tan yapılan açıklamaya göre, kredi, KOBİ'lerin sabit sermaye yatırımları ile işletme sermayesi ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla kullanılacak.
     Yurt dışından sağladığı uzun vadeli ve düşük maliyetli kaynaklarla ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam eden VakıfBank, Hazine Müsteşarlığı garantisi ile temin ettiği krediyi, KOBİ ve orta ölçekli işletmelerin yurt içinde gerçekleştirecekleri sabit sermaye yatırımları ile orta ve uzun vadeli işletme sermayesi ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla kullanacak.
     Avrupa Yatırım Bankası Direktörü Luca Lazzaroli ile Hazine Müsteşarlığı Dış Ekonomik İlişkiler Genel Müdür Vekili Evren Dilekli'nin katılımı ile Ankara'da gerçekleştirilen imza töreninde konuşan VakıfBank Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Numan Bek, VakıfBank olarak 2012 yılı içerisinde birçok ilke imza attıklarını belirtti.
     Nisan ayında bir kamu mevduat bankası tarafından gerçekleştirilen ilk döviz cinsi tahvil ihracından sonra yılın son çeyreğinde gerçekleştirdikleri iki işlem ile de yurt dışında sermaye benzeri tahvil ihraç eden ilk kamu bankası olduklarını ifade eden Bek, yılı kapatırken Avrupa Yatırım Bankası ile 200 milyon avro tutarında kredi sözleşmesi imzalayarak kaynak çeşitliliğini artırmaya devam ettiklerini bildirdi.
     Bu yılın KOBİ segmentinde atılım yılı olduğunu belirten Bek, şunları kaydetti:
     "Ülkemiz reel sektörünün can damarı olan KOBİ'lere desteğimiz 2013 yılında da artarak devam edecek. Ayrıca orta ölçekli işletmeler (OBİ) segmentinde daha hızlı büyümek istiyoruz. Geçen yıl gerçekleştirdiğimiz Büyüyen Anadolu'ya Kredi Kolaylıkları projesindeki hız ve etkinliğimizi bu yeni kredi paketinde de tekrarlamayı hedefliyoruz."
    
    
    

Bu haberi 171 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir