Vaillant Group Türkiye Ülke Müdürü Grosser: -"Çalışmalarımızın tek amacı, tüketicilerin daha az…

  • Yazı boyutu
Vaillant Group Türkiye Ülke Müdürü Grosser:
     -"Çalışmalarımızın tek amacı, tüketicilerin daha az…

Vaillant Group Türkiye Ülke Müdürü Grosser: -"Çalışmalarımızın tek amacı, tüketicilerin daha az fatura ödemesi ve kaynaklarımızı daha tasarruflu kullanarak bizden sonraki nesillere yaşanılabilir bir dünya bırakmak" -"Hem sıcak su sağlayacak, hem ısıtacak hem de elektrik üretecek entegre cihazlar geliştiriyoruz"

Mustafa Önal / Sercan Küçükşahin - Vaillant Group Türkiye Ülke Müdürü Christoph M. Grosser, yenilenebilir enerjiye önem verdiklerini belirterek, "Çalışmalarımızın tek amacı, tüketicilerin daha az fatura ödemesi ve kaynaklarımızı daha tasarruflu kullanarak bizden sonraki nesillere yaşanılabilir bir dünya bırakmak" dedi.
     Grosser, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 20 yıldır Türkiye'de yatırım yaptıklarını belirterek, şirket olarak burada bulunmaktan çok mutlu olduklarını söyledi.
     Türkiye'de yatırımlara devam ederek pazar paylarını artırmayı sürdürmek istediklerini ifade eden Grosser, "Türkiye'nin 81 iline yayılmış olan servis ve bayi ağımızla hızla büyüyoruz. 20'nci yılımızda İstanbul'daki merkezimizin yanı sıra Ankara, Eskişehir, Kayseri, İzmir bölge müdürlüklerinde 490'ı aşan personelimizle tüketicilere hizmet vermekteyiz. 350'yi aşan yetkili ana ve tali satıcımız, Türk ve Alman uzmanlar tarafından uygulanan düzenli eğitimler sayesinde, en yeni teknolojileri bilinçli olarak tüketicilere sunmaktadır" diye konuştu.
     Şirketin yenilenebilir enerjiye önem verdiğini ve bu yönde çalışmalar yaptığını vurgulayan Grosser, şöyle devam etti:
     "Yatırımlarımız şu anda yenilenebilir enerji üzerine. Doğalgaz kaynaklarının azalması ile beraber en önemli konu mevcut kaynakların daha verimli ve daha tasarruflu kullanımı. Vaillant bu teknolojiye de ağırlık veriyor. Hem sıcak su sağlayacak hem ısıtacak hem de elektrik üretecek entegre cihazlar geliştiriyoruz. Çalışmalarımızın tek amacı, vatandaşların daha az fatura ödemesi ve kaynaklarımızı daha tasarruflu kullanarak bizden sonraki nesillere yaşanılabilir bir dünya bırakmak."
    
     -Her yıl 50 yeni patent-
    
     Grosser, Ar-Ge'ye büyük önem verdiklerini belirterek, şunları kaydetti:
     "Büyük yatırımlar yapıyoruz. Ürünlerimizde fark yaratacak, markamıza özgü birçok yenilikler yaratıyoruz ve sektörümüze öncülük yapıyoruz. Vaillant'ın 3 bini aşan kendisine ait patenti bulunmaktadır. Her yıl yaklaşık 50 adet yeni patente imza atan bir firmayız. Ayrıca ürünleriyle her yıl bir çok dizayn ve teknoloji ödülleri kazanmaktadır. Son 5 yılda ürünlerimiz 60'tan fazla ödül kazanmıştır. En son Almanya'nın sürdürülebilirlik ödülü de Vaillant microkojenerasyon ürününe verilmiştir."
     Kış mevsiminin yaklaştığına işaret eden Grosser, tüketicilerin daha az doğalgaz faturası ödemesi için de şu önerilerde bulundu:
     "Cihazların bakımlarını kış öncesi mutlaka yaptırmaları gerekmektedir. Bu bakımları da yetkili servise yaptırmalı, yoğuşmalı cihaz ve otomatik kontrol cihazı kullanmalılar. Cihazlar sürekli çalışmalı, çünkü soğuyan su ve odayı ısıtmak çok büyük bir enerji istiyor. Ayrıca binanın yalıtımı da iyi olmalı. Bunlar yapılırsa aylık 100 liralık fatura 50 liraya düşebilir."
    
    

Bu haberi 224 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir