Üzerine toz biber serpilen paketlerden eroin çıktı -Narkotik dedektör köpeğini aldatmak amacıyla…

  • Yazı boyutu
Üzerine toz biber serpilen paketlerden eroin çıktı
  -Narkotik dedektör köpeğini aldatmak amacıyla…

Üzerine toz biber serpilen paketlerden eroin çıktı -Narkotik dedektör köpeğini aldatmak amacıyla üzerine toz biber serpilen paketlerin içinden 4,4 milyon lira değerinde 63 kilogram eroin ele geçirildi

Edirne Hamzabeyli Gümrük Sahası'nda bulunan 3 çuvalda, 4 milyon 403 bin 490 lira değerinde eroin ele geçirildi.
     Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Hamzabeyli Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Bölge Amirliğinde görevli Gümrük Muhafaza Kısım Amiri, sahada fiziki olarak yaptığı kontrol esnasında tır çıkış bölümünde, çıkış peronları ile ihracat yükü taşıyan araçların yakıt aldıkları akaryakıt istasyonu arasındaki sahada park etmiş halde bulunan tır araçlarının yakınında şüpheli 3 çuval gördü. Bir süre uzaktan gözlem altında tutulan çuvalları almak için herhangi bir kişinin gelmemesi üzerine 3 çuval olay yerinden alınarak Hamzabeyli Kaçakçılık ve İstihbarat Gümrük Muhafaza Bölge Amirliği binasına getirildi.
     Narkotik dedektör köpeği Cenny'in çuvallara tepki vermesi üzerine çuvallardan birinin kenarı kesilerek, içindeki paketlerden birinden az miktar numune alınarak DRUG-SCREEN marka test kiti yardımıyla ön inceleme ölçümü yapıldı ve test kiti uyuşturucu maddelerden eroin uyarısı verdi.
     İncelemede çuvalların içinden, Narkotik dedektör köpeğini aldatmak amacıyla her tarafına toz biber serpilmiş siyah poşette 40 adet olmak üzere 3 çuvalda toplam 120 paket eroin tespit edildi.
     Elektronik terazide yapılan tartım sonucunda değeri 4 milyon 403 bin 490 lira olan, toplam 120 pakette, daralı ağırlığı 62 kilo 907 gram gelen eroin ele geçirildi.
     Ele geçirilen uyuşturucuya el konulurken çuvalların bulunduğu yerdeki araç sürücüleri, bilgi ifadeleri ve parmak izleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.
    
    
    

Bu haberi 206 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir