UTİB'den tasarımcılara renk eğitimi

  • Yazı boyutu
UTİB'den tasarımcılara renk eğitimi

UTİB'den tasarımcılara renk eğitimi

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) tarafından yürütülen Tekstil Teknolojileri İhracat Liderleri Projesi kapsamında tekstil firmalarında çalışan tasarımcılar, renkler hakkında bilgilendirildi.
     Birliğin yazılı açıklamasına göre, proje kapsamında bir araya gelerek küme oluşturan 14 tekstil firmasının tasarımcıları, "Yeni Renk Öngörüleri ve Kombinasyonları" başlıklı bilgilendirme seminerinde buluştu.
     Bilgilendirme seminerinin ardından gerçekleştirilen workshopta, tasarımcılar gruplara ayrılarak, örnek bir olay üzerinden çeşitli kreasyonlar hazırladı.
     Renklerin moda ve trendlerin üzerindeki etkilerinin yanı sıra tüketiciler üzerinde bıraktığı izlerin de detaylarıyla aktarıldığı programa, Hollandalı tasarımcı Mieke Tacken konuşmacı olarak katıldı.
     Tacken, renklerin tüketim tercihlerinde "en önemli" belirleyicilerden biri olduğunu belirterek, tasarım kreasyonları oluşturulurken mutlaka bir hikayeden yola çıkarak, tüketicilerin zihninde ve kalbinde yer edinecek yolların araştırılması gerektiğini kaydetti.
     Bir renk paleti oluşturmak için mutlaka renk araştırması yapılmasının ve bu kapsamda büyük mağazaların ve fuarların ziyaret edilmesinin faydalı olacağını vurgulayan Tacken, "Renk satabilir, ancak güzel renk albenisi sayesinde daha fazla satar. Tasarımcılar bu slogan ile yola çıkmalı ve renk kombinasyonlarını daha fazla satış yapacak şekilde belirlemeliler. Firmalar renkleri mutlaka satış stratejilerinin bir parçası haline getirmeliler" dedi.
    
    
    

Bu haberi 183 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir