ürkmen Lider Berdimuhamedov, işadamı Ahmet Çalık'ı kabul etti

  • Yazı boyutu
ürkmen Lider Berdimuhamedov, işadamı Ahmet Çalık'ı kabul etti

ürkmen Lider Berdimuhamedov, işadamı Ahmet Çalık'ı kabul etti

Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulı Berdimuhamedov, Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık'ı kabul etti.
     Oğuzhan Köşkü'nde gerçekleştirilen görüşmede tarafların, Türkmenistan ile Çalık Holding arasında uzun yıllardan bu yana devam etmekte olan enerji alanındaki işbirliği ile ilgili konuları değerlendirdiği belirtildi.
     Görüşmede işadamı Çalık, Devlet Başkanı Berdimuhamedov'u Çalık Holding tarafından bu ülkede devam ettirilmekte olan projeler hakkında bilgilendirdi.
     Ahmet Çalık görüşmede, Devlet Başkanı'na, Başkent Aşkabat'a enerji sağlama şebekesi projesi hakkında detaylı sunum yaparken, Türkmenistan'da ilk defa gerçekleştirilecek olan devasa projenin teknik ayrıntılarını anlattı.
     Sözkonusu projenin 5 yılda gerçekleştirilmesi öngörülüyor. Proje kapsamında toplam tesis edilmesi planlanan 60 transformatör santrali tek bir merkezden yönetilecek ve tek bir şebekeye bağlanacak.
     Devlet Başkanı Berdimuhamedov, Türk şirketlerinin ülkesinde çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Çalık Holding şirketinin, önerdiği projeleri onaylayarak projeye kısa sürede start verilmesini istedi.
    
    
    

Bu haberi 150 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir