Üniversiteli girişimciler New York'ta yarıştı -Global Üniversiteli Girişimci Yarışması'nda…

  • Yazı boyutu
Üniversiteli girişimciler New York'ta yarıştı
     -Global Üniversiteli Girişimci Yarışması'nda…

Üniversiteli girişimciler New York'ta yarıştı -Global Üniversiteli Girişimci Yarışması'nda Türkiye'yi temsil eden Batuhan Yılmaz, büyük performans göstererek yarı finale kadar yükseldi

Global Student Entrepreneur Awards (GSEA) tarafından tüm dünyadaki üniversiteler arasında girişimciliği teşvik etmek amacıyla düzenlenen ve bu yıl Türkiye ayağı Akbank'ın katkılarıyla, Vodafone Türkiye ana sponsorluğunda ve Bizz Consulting işbirliğiyle düzenlenen Global Üniversiteli Girişimci Yarışması, geçtiğimiz günlerde ABD'nin New York kentinde yapıldı.
     Akbank açıklamasında, Türkiye seçmeleri Akbank'ın katkılarıyla düzenlenen Global Üniversiteli Girişimci Yarışması'nda (Global Student Entreprenuers Award) Türkiye'yi temsil eden girişimcileri Batuhan Yılmaz'ın, yarı finalde büyük performans göstererek jüri üyelerinin beğenisini kazandığı ve 24 yaşındaki girişimcinin, 1 yıllık girişim geçmişine rağmen katılımcılardan da büyük ilgi gördüğü belirtildi.
     2011 yılında kurduğu "BB Arge Medical" adlı şirketiyle Türkiye'yi New York'daki yarışmada temsil eden Batuhan Yılmaz ise 14 jüri üyesinin bulunduğu yarı final değerlendirmesinde 6 jüri üyesinden tam not aldı.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Yılmaz, "Global Üniversiteli Girişimci Yarışması'na katılmak ve dünya çapında girişimcilerle yarışmak benim için müthiş bir deneyim oldu. Şirketim ve yeni yaratacağım markalar konusunda hem jüriden hem de katılımcılardan büyük ilgi gördüm. Gelecek yıllarda buradan birinci çıkarabileceğimize inanıyorum" dedi.
     Türkiye'nin yarıştığı ve programın en önemli bölümünü oluşturan üniversite kategorisinde birinciliği "Uptowncheapskate" adlı girişimiyle Amerika'dan Chelsea Sloan kazandı.
     Üniversiteye devam ederken kendisine ait bir şirketi olan ve onu işleten öğrencilerin katılabildiği Global Üniversiteli Girişimci Yarışması'nda her ülke bir yarışmacıyla temsil ediliyor. Yarışmaya, ABD'den 5, Hindistan gibi büyük ülkeler ise 2 yarışmacı gönderiyor. Bu yılki organizasyonda yerel seçme yarışmalarına en yüksek katılım ABD ve Kanada'dan sonra Türkiye'de gerçekleşti. Global Üniversiteli Girişimci Yarışması Türkiye ayağına 180 girişimci öğrenci katıldı.
    
    
    

Bu haberi 194 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir