Üniversite-Sanayi işbirliği zirvesi yarın İstanbul'da gerçekleştirilecek

  • Yazı boyutu
Üniversite-Sanayi işbirliği zirvesi yarın İstanbul'da gerçekleştirilecek

Üniversite-Sanayi işbirliği zirvesi yarın İstanbul'da gerçekleştirilecek

1. Üniversite-Sanayi İşbirliği Zirvesi, yarın İstanbul'da gerçekleştirilecek.
     Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'ün başkanlığında İstanbul Wow Otel'de gerçekleştirilecek zirve saat 10.00'da başlayacak. Zirvenin açılışında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak, YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya ve İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu da birer konuşma yapacak.
     Konuşmaların ardından YÖK ile Türk Patent Enstitüsü arasında işbirliği protokolü imzalanacak. Zirvede ayrıca üniversite-sanayi işbirliği alanındaki başarılı üniversitelerle SAN-TEZ Projelerinde başarılı olan firmalar da ödüllendirilecek. Törende Türkiye'nin ilk yerli uçağını yapan Nuri Demirağ'ın anısına yeğeni Bilge Kut'a onur ödülü takdim edilecek.
     Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu ve SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Konukoğlu'nun da üniversite-sanayi işbirliğine yönelik tecrübelerini paylaşacağı zirvede 26 proje de görücüye çıkacak.
     Zirveye, Üniversite rektörleri, valiler, sanayiciler, teknopark yöneticileri, arge merkezleri ve Organize Sanayi Bölgesi yöneticileri de katılacak.
    
    
    

Bu haberi 139 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir