United Airlines, İstanbul-New York uçuşlarına başladı

  • Yazı boyutu
United Airlines, İstanbul-New York uçuşlarına başladı

United Airlines, İstanbul-New York uçuşlarına başladı

United Airlines, İstanbul-New York arasında karşılıklı uçuşlara başladı. Havayolu şirketinin New York'tan gelen ilk uçağı, Atatürk Havalimanı'nda "Su takı" gösterisiyle karşılandı.
     United Airlines'in New York'tan İstanbul'a 178 yolcusuyla hareket eden ilk uçağı, Atatürk Havalimanı'na indi. United Airlines Başkan Yardımcısı James Mueller, burada düzenlenen törende yaptığı konuşmada, İstanbul'u global uçuş ağlarına eklemekten son derece mutlu olduğunu belirtti.
     Mueller, Türkiye'den seyahat eden yolculara, Newark Liberty Havalimanı'ndan ABD'nin birçok noktasına hızlı ve kolay bağlantılı uçuş imkanı sağlayacaklarını kaydederek, emeği geçenlere teşekkür ettiğini ifade etti.
     TAV Grubu Üst Yöneticisi (CEO) Sani Şener de, "Geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum. İstanbul bizim TAV havalimanları içinde en önem verdiğimiz havalimanı. Biz United Airlines'in İstanbul'dan New York'a uçuşa başlamasını önemli buluyoruz. Hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum" diye konuştu.
     Daha sonra, Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri ve İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Aydın, TAV Grubu Üst Yöneticisi (CEO) Sani Şener, ABD İstanbul Başkonsolosu Scott F. Kilner, United Airlines Başkan Yardımcısı James Mueller, şirketin pilotları birlikte açılış kurdelesini kesti.
     Açılış adına yapılan ve üzerinde United ve TAV yazılı, ABD Özgürlük Anıtı'nın bulunduğu pasta da Aydın, Kilner ve Mueller tarafından birlikte kesildi.
     United Airlines'in uçağı, Atatürk Havalimanı'ndan her gün saat 13.55'te, New York'tan ise yerel saatle 19.27'de kalkacak, uçuşlar haftada 5 gün olarak gerçekleştirilecek.
    
    
    

Bu haberi 157 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir