Unilever, "Binalarda Enerji Verimliliği Bildirgesi"ni imzaladı

  • Yazı boyutu
Unilever, "Binalarda Enerji Verimliliği Bildirgesi"ni imzaladı

Unilever, "Binalarda Enerji Verimliliği Bildirgesi"ni imzaladı

Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD) üyesi Unilever, sürdürülebilirlik anlayışı doğrultusunda "Binalarda Enerji Verimliliği Bildirgesi"ni imzaladı.
     Unilever açıklamasına göre, dünyadaki enerjinin yüzde 40'ını kullanarak iklim değişikliğini olumsuz yönde etkileyen binalarla ilgili olarak iş dünyasına önemli bir çağrıda bulunan Unilever, "Binalarda Enerji Verimliliği Bildirgesi"ni imzalayarak bu yöndeki tutumunu ortaya koydu.
     İş dünyasına yol gösterecek bir içeriği olan "Binalarda Enerji Verimliliği Bildirgesi", iş dünyasının ticari binalarda enerji verimliliğini sağlamak için ihtiyaç duyacağı standartların dünya çapında enerji verimli binalara talebi artıracağını öngörürken, gösterilecek ortak çabanın, dünya çapında enerji kullanımı ve karbon salımında kayda değer bir iyileşme sağlayacağını ortaya koyuyor.
     SKD üyelerinin yanı sıra Türkiye'de faaliyet gösteren tüm şirketlerin enerji kullanım performansını artırmayı hedefleyen bildirgenin içerdiği birkaç aksiyon şöyle:
     "Şirket binalarında enerji kullanım performansının iyileştirilmesine yönelik bir şirket politikası yayınlamak, şirket binaları için belirlenmiş bu hedefleri gerçekleştirmeye yönelik bir uygulama stratejisi ve denetim programı belirlemek ve hayata geçirmek, şirketin enerji kullanımı, CO2 salınımı ve azaltım hedefleri konusunda yapmış olduğu ilerlemeyi Sürdürülebilirlik ve diğer benzeri raporlarında yıllık olarak yayınlamak."
     Unilever olarak sürdürülebilirlik yaklaşımı doğrultusundaki çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini belirten Unilever Türkiye Dış İlişkiler Direktörü Ebru Şenel Erim, "Bu anlayışımız doğrultusunda, toplum, çevre ve ülke ekonomisi adına değer yaratacak projeleri gerçekleştirmek için çalışan İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği üyeleri arasında bulunmaktan büyük bir onur duyuyoruz.
     Sürdürülebilirlik bizim için vazgeçilmez bir yol. Dolayısıyla, imzaladığımız bu bildirge ile Unilever olarak daha yaşanabilir bir dünyaya destek olurken, Sürdürülebilir Yaşam Planı hedeflerimizi de daha hızlı gerçekleştirebileceğimizi düşünüyoruz" dedi.
    
    
    

Bu haberi 147 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir