UND ve DKV arasında işbirliği -Uluslararası Nakliyeciler Derneği ile DKV Türkiye ve DKV…

  • Yazı boyutu
UND ve DKV arasında işbirliği  
  -Uluslararası Nakliyeciler Derneği ile DKV Türkiye ve DKV…

UND ve DKV arasında işbirliği -Uluslararası Nakliyeciler Derneği ile DKV Türkiye ve DKV Euroservice arasında UND üyelerinin Avrupa'nın 40 bin noktasında akaryakıt alma imkanı ile tamir, bakım, çekici ve nakit para hizmetlerini kapsayan protokol imzalandı -UND Yönetim Kurulu Başkanı Özmen: "Maliyetlerimizin arttığı bu dönemde maliyetleri düşürecek faaliyetler bizim için çok önemli"

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) ile DKV Türkiye ve DKV Euroservice arasında UND üyelerinin Avrupa'nın 40 bin noktasında akaryakıt alma imkanı ile tamir, bakım, çekici ve nakit para hizmetlerini kapsayan protokol imzalandı.
     UNDYönetim Kurulu Başkanı Ruhi Engin Özmen, UND ile DKV Türkiye ve DKV Euroservice arasındaki üçlü İş Birliği Anlaşması imza töreninde yaptığı konuşmada, Dernek olarak sektörün yararına olacak birçok projeyi gerçekleştirmeye çaba sarf ettiklerini belirterek, "Maliyetlerimizin arttığı bu dönemde maliyetleri düşürecek organizasyonlar, faaliyetler bizim için çok önemli. Çünkü yüksek maliyetler haksız rekabeti, haksız rekabet de para kazanamamayı getirdiğinden sektörü ciddi anlamda sıkıntıya sokuyor" dedi.
     İmzaladıkları protokolle uluslararası karayolu taşımacılığı yapan şirketlerin Avrupa'nın 40 bin noktasında akaryakıt alma imkanını elde edeceklerini kaydeden Özmen, aynı zamanda bu kartla otoban geçiş ücretlerini ödeyebileceklerini kaydetti. "Bu kart projesi, güvenlik ve finansman açısından kolaylıkları sağlamasının yanı sıra kontrol edilebilir maliyetleri, faturalarının ne kadar, nereden ve hangi şartlarda alınmış olduğunun kontrol edilmesi açısından önemli bir projedir" diye konuştu.
     DKV Türkiye'nin, UND ile olan bu ilişkisinden sonra Türkiye'deki nakliyecilere daha ucuz akaryakıt temini konusunda çalışmalarıyla da fayda sağlayacağına değinen Özmen, "Maliyetlerimizi azaltma konusunda yapmış olduğumuz girişimlerin en büyük maliyet olan akaryakıtın ucuza alınması ya da stabil bir halde alınması bizim için çok önemli. Sefere gittiğinizde maliyet hesabınızı yaptığınızda dönüşteki maliyet hesabının tutmamasının sebebi artan petrol fiyatlarının direkt pompaya yansımasıdır. Ama DKV'nin bize sunduğu hizmette bu akaryakıtların ucuz alınması vergi iadelerinin direkt nihai ilk faturadan düşülmesi de sektör için önemlidir" değerlendirmesi yaptı.
     DKV Genel Müdürü Muzaffer Tuna da "DKV Kart sahibi bir sürücü kendi kişisel harcamaları dışındaki tüm masraflarını DKV Kart ile hem de vadeli olarak ödeyebiliyor. Dolayısıyla hem fiyat hem vade hem de güvenlik avantajı sağlıyoruz" dedi.
     DKV yol yardım hizmetinin önemine vurgu yapan Tuna, "Yolda kalan araç taahhütlü bir yük taşıyorsa, hem yük ile ilgili cezalar hem müşteri hem de itibar kaybı yaşanır. Bu nedenle yol yardımı paha biçilemez bir hizmettir" şeklinde konuştu.
     Protokol uyarınca, UND üyesi 1054 şirketin akaryakıttan tren, tünel, feribot ücretlerine uzanan tüm harcamalarında yüzde 9 ile yüzde 30 arasında tasarruf etmeleri, tüm Avrupa'da geçerli olan DKV Kart ile sağlanacak. UND üyeleri, marka bağımsız olmak üzere Avrupa'daki 40 bin istasyondan kaliteli akaryakıtı ucuza temin edebilecek ve bu süreci DKV Kart ile otomatize edip hem takip hem de güvenlik imkanlarını artırabilecek.
     Anlaşma, maliyet avantajlarının yanı sıra olası kazalar, araç arızaları ve ceza durumlarında UND üyesi şirketlerin "DKV Yol Yardımı"ndan yararlanmasını da kapsıyor. Buna göre, tamir, bakım, çekici ve sürücüye nakit para temini gibi ayrıcalıklı hizmetlerden de yararlanılabilecek.
    
    
    

Bu haberi 161 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir