Un Tanıtım Grubu, Trablus Ticaret Fuarı'na "çıkarma yapacak"

  • Yazı boyutu
Un Tanıtım Grubu, Trablus Ticaret Fuarı'na "çıkarma yapacak"

Un Tanıtım Grubu, Trablus Ticaret Fuarı'na "çıkarma yapacak"

Libya'da düzenlenecek "41. Trablus Uluslararası Ticaret Fuarı"nda Türk uncularını, Un ve Unlu Mamuller Tanıtım Grubu temsil edecek.
     Yapılan açıklamaya göre, Türk ununun bereketini daha geniş bir coğrafyaya yaymak amacıyla faaliyetlerini sürdüren Türk uncuları, bu kez Libya'ya çıkarma yapacak.
     Bu kapsamda Türk un ve unlu mamulleri, 41. Trablus Uluslararası Ticaret Fuarı'nda büyük bir kampanya ile tanıtılacak.
     Trablus'ta, 2-6 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ve milli katılım organizasyonu Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği tarafından yapılan fuarda, Türk uncularını, Un ve Unlu Mamuller Tanıtım Grubu temsil edecek.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Un ve Un Mamulleri Tanıtım Grubu Başkanı Turgay Ünlü, amaçlarının mevcut 2 milyon ton un ihracatını, Türkiye'nin ihracat hedefleri noktasına ulaştırmak olduğunu belirtti.
     Ünlü, "Un pazarında Türkiye, dünyanın 1 numarası durumunda bulunuyor. Kuzey Afrika pazarı da bizim için oldukça önemli, bu nedenle Libya'daki 41. Trablus Fuarı'nı çok önemsiyoruz. İnanıyorum ki bu doğrultuda yürüttüğümüz faaliyetler orta vadede ülkemizin ihracatına önemli geri dönüşler sağlayacaktır" bilgisini verdi.
     Orta Anadolu İhracatçılar Birliği (OAİB) bünyesinde kurulan Un ve Unlu Mamuller Tanıtım Grubu, Türkiye'den çıkan unu, Mayıs 2012'den bu yana dünya pazarlarına ulaştırma hedefiyle faaliyet gösteriyor. Türkiye'nin 2023 ihracat hedefleri doğrultusunda 2,7 milyar dolarlık ihracat hacmine ulaşmak için çalışan Un ve Unlu Mamuller Tanıtım Grubu, Endonezya'dan Meksika'ya, Filipinler'den Irak ve Brezilya'ya, dünyanın un pazarlarında liderlik yapmayı hedefliyor.
     Tanıtım Grubu, yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleriyle de küresel boyutta kalkınmaya destek vermeyi amaçlıyor. Bu yaklaşımla, Afrika'da büyük kıtlık çeken Nijer'e un kampanyası ile ilk sosyal sorumluluk projesi Nisan ayı içinde başlıyor.
    
    
    

Bu haberi 212 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir