"UMEM Beceri'10 Projesi" -TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Yorgancılar: "Proje kapsamında şu ana kadar…

  • Yazı boyutu
"UMEM Beceri'10 Projesi"
  -TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Yorgancılar:
  "Proje kapsamında şu ana kadar…

"UMEM Beceri'10 Projesi" -TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Yorgancılar: "Proje kapsamında şu ana kadar 45 bin kişiye eğitim verildi"

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Ender Yorgancılar, İŞKUR ile birlikte yaklaşık 2 yıl önce başlatılan "Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Beceri'10 Projesi" kapsamında şu ana kadar 45 bin kişiye eğitim verildiğini bildirdi.
     Aynı zamanda Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı da olan Yorgancılar, yaptığı yazılı açıklamada, proje kapsamında Türkiye genelinde 210 okulda eğitim verildiğini, eğitimler sayesinde kahve köşelerinde oturan vatandaşların meslek sahibi olduğunu belirtti.
     Yorgancılar, açıklamada şu görüşlere yer verdi:
     "Proje kapsamında şu ana kadar 45 bin kişiye eğitim verildi. 25 bin kişi, bu proje kapsamında Türkiye'de meslek ve iş sahibi oldu. Bu proje kapsamında 6 aylık eğitim sürecinde kursiyerlere yevmiye veriliyor. Sigorta ücretleri ile SGK işveren payı devlet tarafından ödeniyor. Sanayi sektöründe garantili iş imkanı sağlanıyor. Un var, şeker de var. Geriye bunları karıştırmak kalıyor. Biz bu kurstan mezun olan kursiyerlere EBSO olarak da her zaman destek vereceğiz. Proje hala devam ediyor. Hedef 1 milyon kişiye istihdam sağlamak."
    
    
    

Bu haberi 162 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir