Uluslararası yatırımcı Yunanistan'ı Suriye'den riskli görüyor

  • Yazı boyutu
Uluslararası yatırımcı Yunanistan'ı Suriye'den riskli görüyor

Uluslararası yatırımcı Yunanistan'ı Suriye'den riskli görüyor

Uluslararası yatırımcılar, Yunanistan'ı yatırım açısından Suriye ve Libya'dan daha riskli görüyor.
     Mali müşavirlik şirketi BDO'nun 14 ülkede, uluslararası alanda faaliyet gösteren binden fazla firmanın finans müdürüyle görüşerek yaptığı ankete göre, küresel ekonomideki yavaşlama ve Avro Bölgesi'ndeki borç sorunu yatırımcı için en büyük riskler olarak görülüyor.
     Bu yıl 3'ncüsü yapılan ankette en riskli ülkeler içinde ilk iki sırayı İran, ve Irak alırken,Yunanistan 3'üncü sırada yer aldı. Yunanistan'ı sırasıyla Suriye, Libya, Nijerya, İspanya, Mısır, Rusya ve Yemen izledi.
     Uluslararası yatırımcıların "fırsat" olarak gördüğü ülkeler arasında ise Çin önceki anketlerde olduğu gibi ilk sırada yer aldı. Bu ülkeyi ABD, Brezilya, Hindistan ve Almanya takip etti.
    
     -CIVETS, BRIC'e alternatif olabilir-
    
     Ankete göre, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu CIVETS ülkeleri (Kolombiya, Endonezya, Vietnam, Mısır ve Güney Afrika), BRIC (Brezilya, Rusya, Hindistan ve Çin) ülkelerine alternatif olarak görülüyor.
     Ankete katılan şirket yöneticilerinin yüzde 20'si gelecek yıl Güney Afrika'ya, yüzde 18'i de Türkiye ve Endonezya'ya yatırım yapacaklarını kaydetti.
    
    
    

Bu haberi 178 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir