Uluslararası Takografçılar Derneği Başkanı Çobanlı: "Takograf servisi kuracak kişilerin, Bilim,…

  • Yazı boyutu
Uluslararası Takografçılar Derneği Başkanı Çobanlı:
  "Takograf servisi kuracak kişilerin, Bilim,…

Uluslararası Takografçılar Derneği Başkanı Çobanlı: "Takograf servisi kuracak kişilerin, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının temsilcisi olmadan katıldıkları eğitim sonunda alacakları belgeler geçersiz olacak"

Uluslararası Takografçılar Derneği Başkanı Mustafa Çobanlı, takograf servisi kuracak kişilerin, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının temsilcisi olmadan katıldıkları eğitim sonunda alacakları belgelerin geçersiz olacağı uyarısında bulundu.
     Çobanlı, dernek üyelerine gönderdiği bilgilendirme notunda, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile görüşme yaptıklarını belirterek, bölgede bulunan yetkisiz takograf servisleri ile takograf satan ve montajını yapan araç servislerinin adresleriyle il müdürlüklerini bildirilmesini istedi.
     30 Haziran 2012'den sonra eğitim alan servis elemanlarının üretici ve ithalatçı firmalardan alacakları eğitimlerde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının temsilcisinin olması gerektiğini ifade eden Çobanlı, takograf servisi kuracak kişilerin söz konusu temsilci olmadan katıldıkları eğitimler sonunda aldıkları belgenin geçersiz olacağı uyarısında bulundu.
     Çobanlı, Bakanlığın 31 Temmuz 2012'de TOBB'a yazı yazarak Takograf Damgalama Yönetmeliği ile ilgili duyurunun yapılmasının istendiğini kaydetti.
    
    
    

Bu haberi 414 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir