Uluslararası Selanik Fuarı heyeti İzmir'de -Yunan işadamlarından oluşan heyet, İzmir Ticaret…

  • Yazı boyutu
Uluslararası Selanik Fuarı heyeti İzmir'de 
  -Yunan işadamlarından oluşan heyet, 
  İzmir Ticaret…

Uluslararası Selanik Fuarı heyeti İzmir'de -Yunan işadamlarından oluşan heyet, İzmir Ticaret Odası'nı ziyaret etti

Uluslararası Selanik Fuarı Başkanı Theodoros Soubassis başkanlığındaki Yunan işadamları heyeti, İzmir Ticaret Odası'nı ziyaret etti.
     Bu yıl 81. kez kapılarını açacak olan İzmir Enternasyonal Fuarı dolayısıyla kentte bulunan Uluslararası Selanik Fuarı Başkanı Theodoros Soubassis başkanlığında ve aralarında Midilli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Thrasivoulos Kalogridis'i de bulunduğu heyet, İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş'ı ziyaret etti.
     Demirtaş, Yunan işadamları ile görüşmesinde, İzmir'de pek çok Selanikli'nin yaşadığını, ayrıca Selanik'in ihracat yaptıkları pazarlar arasında yer aldığını ifade etti.
     İki şehir ve ülkenin aynı coğrafyaya ait olduğuna işaret eden Demirtaş, "Umut ediyorum ki bundan sonra daha sık ilişkiler kuracağız. Başkonsolosumuzla çok iyi ilişkilerimiz var. Biz iki ülke aynı coğrafyada yaşıyoruz. Tanrı bizi bu coğrafyada bir arada yaşamaya mahkum etmiş Bize düşen görev ise barış içinde yaşamak" diye konuştu.
     Uluslararası Selanik Fuarı Başkanı Soubassis de iki şehrin ortak özelliklerinin, kendilerini bu geziyi yapmaya teşvik ettiğini belirterek, "Biz Selanikliler olarak her zaman İzmir'de, sanki evimizdeyiz gibi hissederiz. Bu yüzden de Selanik'in İzmir ile değil de Bursa ile kardeş olması durumu umarım çözüme kavuşur. Bu organizasyonun başarılı olacağına inanıyorum" dedi.
    
    
    

Bu haberi 192 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir