Uluslararası Petrol, Gaz ve Otomotiv Fuarı -Bağdat'taki fuara Türkiye'den 23 şirket katılıyor

  • Yazı boyutu
Uluslararası Petrol, Gaz ve Otomotiv Fuarı
  -Bağdat'taki fuara Türkiye'den 23 şirket katılıyor

Uluslararası Petrol, Gaz ve Otomotiv Fuarı -Bağdat'taki fuara Türkiye'den 23 şirket katılıyor

Irak'ın başkenti Bağdat'ta açılan Uluslararası Petrol, Gaz ve Otomotiv Fuarı'nda, Türkiye'den 23 şirket katılıyor.
     Uluslararası Bağdat Fuar Merkezi'nde Türk şirketi Pramit Fuarcılık ile Uluslararası Bağdat Fuarcılık şirketinin ortaklaşa düzenlediği "1. Petrol ve Gaz Konferansı" başlıklı petrol, gaz ve otomotiv fuarı, ilgi görüyor.
     Bağdat Valisi Salah Abdulrezzak, Türkiye ve Irak'ın iki komşu olarak ikili iyi ilişkilerinin kalıcı olmasını istediklerini belirterek, "Türkiye ile tarihi, kültürel ve iktisadi önemli ilişkilerimiz var. Türkiye'ye ihraç ettiğimiz petrolümüz var. Türkiye'den bize gelen Türk suyu var. Bu ilişkilerin geliştirilmesini istiyoruz. Irak ve Türkiye'de çıkarılan siyasi krizlerin bu ilişkileri olumsuz etkilemesini istemiyoruz. İki ülke yöneticilerinin istenen düzeyde ve iki ülke halklarının hizmetinde olmasını temenni ediyoruz" diye konuştu.
     Öte yandan AA muhabirine açıklama yapan Pramit Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Şerif, 6 Ekim'e kadar devam edecek Uluslararası Petrol, Gaz ve Otomotiv Fuarı'na, aralarında Türkiye, Irak, Mısır, İran, Almanya, Çin, Fransa, İtalya, Suriye ve Lübnan'ın da bulunduğu 15 ülkeden 150 şirketin katıldığını bildirdi.
     Şerif, Irak'ta ciddi çalışmalarda bulunduklarını, Irak'a ilk geldiklerinde Basra fuar alanında 10 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını ve şu an Bağdat'ta 30 milyon dolar maliyetinde bir otel yapmak için arsa arayışında olduklarını söyledi.
     Türkiye'den, fuara 3'ü petrol, 9'u otomotiv ve 11'i tekstil alanında faaliyet gösteren 23 şirket katılıyor. Türkiye'den fuara katılan Yarzem Otomotiv yetkilisi Sabah Kapı, daha önce Iraklı müşterilerinin bulunduğunu, yeni müşteriler için Bağdat'a geldiklerini, Irak'ın kendileri için büyük ve ciddi bir pazar olduğunu dile getirdi.
    
    
    

Bu haberi 197 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir