Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Başkanı Özmen: -"Trafikle ilgili her konuda suçu tırlarda…

  • Yazı boyutu
Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Başkanı Özmen:
  -"Trafikle ilgili her konuda suçu tırlarda…

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Başkanı Özmen: -"Trafikle ilgili her konuda suçu tırlarda bulmak çok yanlış" -"İstanbul'da yaşanan köprü trafiğiyle ilgili olarak, daha önceden yöneticilere basın aracılığıyla Ro-Ro seferlerini önerdik"

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Başkanı Ruhi Engin Özmen, trafikle ilgili her konuda suçu tırlarda bulmanın çok yanlış olduğunu bildirdi.
     Kapıkule Gümrük Kapısı'na yapılması planlanan tır parkının proje tanıtım toplantısında soruları cevaplayan Özmen, İstanbul'da yaşanan köprü trafiğiyle ilgili olarak, daha önceden yöneticilere basın aracılığıyla Ro-Ro seferlerini önerdiklerini kaydetti.
     Özmen, "En azından transit geçecek tırlar için biz Ro-Ro'ları tavsiye ettik. Ama dinlemediler ve sonunda suç tırlara atılıyor, trafikle ilgili her konuda suçu tırlara bulmak çok yanlış" dedi.
     Köprüde beklemenin sektöre 3 aylık maliyetinin 10 milyon avro olduğuna işaret eden Özmen, gemiye yetişemeyen tırların bekleyip iki gün sonra gitmek zorunda kaldığını ifade etti. Özmen, köprü trafiğinde dur-kalk yapmak zorunda kalan tırların normal yakıt tüketiminden daha fazla yakıt sarf ettiğini de söyledi.
     Özmen, İstanbul trafiğinin 24 saat, yavaş da olsa akıcı hale getirilmesinin bir şekilde sağlanması gerektiğini belirterek, "Eğer bizim araçlarımız sol şeridi kapatıp giderlerse en ağır cezaları verebilirler. Ama biz tırcılar Avrupa'daki kurallara uyuyoruz. Türkiye'de de en iyi şekilde uyacağımızı düşünüyorum" diye konuştu.
    
    
    

Bu haberi 204 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir