Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch'den Obama'ya uyarı -"Obama, bir dizi vergi…

  • Yazı boyutu
Uluslararası Kredi Derecelendirme 
  Kuruluşu Fitch'den Obama'ya uyarı
  -"Obama, bir dizi vergi…

Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch'den Obama'ya uyarı -"Obama, bir dizi vergi artışı ve harcama kesintisini önlemek için Kongre ile hızla anlaşmalı"

Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch, ABD Başkanı Barack Obama'nın yeniden seçilme zaferinden hareketle, gelecek yıl bir dizi vergi artışını ve harcama kesintisini önlemek için Kongre ile hızla anlaşması gerektiğini bildirdi.
     Fitch, Obama'nın yeniden başkan seçilmesinden sonra yayımladığı basın açıklamasında, ABD Başkanı'nın, gelecek yıl sözde mali uçurumu ya da federal hükümetin 'AAA' derecesini kaybetmesi riskini önlemek için inandırıcı bir plan için çalışmak zorunda olduğu belirtildi.
     Fitch, geçen yıl "Süper Komite"nin bütçe açığının azaltılması konusunda anlaşamaması üzerine ABD'nin "AAA" olan uzun vadeli kredi notunu teyit etmiş, not görünümünü ise "negatif"e çevirmişti.
     ABD, 1 Ocak'ta yürürlüğe girecek 600 milyar dolarlık vergi artışları ve harcama kesintileriyle karşı karşıya.
    
    
    

Bu haberi 178 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir