Uluslararası ISH fuarı Frankfurt'ta başladı

  • Yazı boyutu
Uluslararası ISH fuarı Frankfurt'ta başladı

Uluslararası ISH fuarı Frankfurt'ta başladı

Frankfurt'ta düzenlenen Uluslararası Isıtma, Soğutma ve Havalandırma Fuarı'nı (ISH), Türkiye'nin Frankfurt Başkonsolosu Ufuk Ekici ziyaret etti.
     Başkonsolos Ekici'ye Ekonomi Ataşesi Gürol Başaran ve Ticaret Ataşesi Gülay Babadoğan Tarakcıoğlu'nun da eşlik ettiği fuarda, ısıtma, soğutma, havalandırma, derin dondurucular, tesisat ve yalıtım konularında toplam 2 bin 434 şirket yer alıyor.
     Türkiye'den 84 katılımcı firmanın yer aldığı fuarda Türk şirket yetkililerinden bilgi alan Ekici, şunları kaydetti:
     "Şirketleri yerinde gördük, çalışmalar hakkında bilgi aldık. Türk şirketlerini burada gördükçe bizler hem moral depoluyor, hem de gurur duyuyoruz. Türk şirketlerinin karşılaşabileceği her türlü sıkıntının giderilmesi için yanlarındayız. Şirketlerimize destek vermeye hazırız. Çünkü şirketlerimiz ne kadar çok dünyaya açılırlarsa, biz dışarıda yaşayan görevliler de o derece sağlam bir zemine sahip oluyoruz."
     İklimlendirme Sanayii İhracatçıları Birliği (İSİB) Başkanı Zeki Poyraz da 400 üyelerinin olduğunu ve bu sayıyı 2 bine çıkarmayı hedeflediklerini, birlik olarak 60 şirketle fuara katıldıklarını ve sektörün gelişmesi, ihracatın artması için çalışma yaptıklarını kaydetti.
     Fuar 16 mart cumartesi gününe kadar devam edecek.
    
    
    

Bu haberi 172 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir