Uluslararası doğrudan yatırım verileri -Türkiye'ye mayısta 1 milyar 430 milyon dolar…

  • Yazı boyutu
Uluslararası doğrudan yatırım verileri
  -Türkiye'ye mayısta 1 milyar 430 milyon dolar…

Uluslararası doğrudan yatırım verileri -Türkiye'ye mayısta 1 milyar 430 milyon dolar uluslararası doğrudan yatırım girişi gerçekleşti -Ocak-mayıs dönemindeki uluslararası doğrudan yatırım girişi ise yaklaşık 6,5 milyar dolara ulaştı

Türkiye'ye mayıs ayında 1 milyar 430 milyon dolar uluslararası doğrudan yatırım girişi gerçekleşti.
     Ekonomi Bakanlığı, mayıs ayına ilişkin uluslararası doğrudan yatırım verilerini açıkladı.
     Buna göre, bu yılın mayıs ayında 1 milyar 430 milyon dolar düzeyinde uluslararası doğrudan yatırım girişi gerçekleşti. Uluslararası yatırımcıların Türkiye'deki yeni veya mevcut şirketleri ile iştirak ettikleri yerli sermayeli şirketlerdeki ortaklık paylarına ilişkin transferleri içeren sermaye girişi, mayısta 1 milyar 341 milyon dolar oldu. Sermaye girişinin 1 milyar 114 milyon doları da imalat sektöründen geldi.
    
     -Ocak-mayıs dönemi-
    
     Ocak-mayıs döneminde ise net doğrudan yatırım girişi, 6 milyar 454 milyon dolar düzeyine ulaştı.
     Uluslararası doğrudan yatırım girişleri kaleminde yer alan sermaye girişi 2012 yılının ilk 5 ayında 5 milyar 569 milyon dolar oldu. Söz konusu dönemde doğrudan yatırım girişinin 2 milyar 428 milyon doları da imalat sanayi sektöründen kaynaklandı.
     Ocak-mayıs döneminde kurulan 586 adet uluslararası sermayeli şirketin, başta toptan ve perakende ticaret sektörü olmak üzere, gayrimenkul kiralama ve iş faaliyetleri ile ulaştırma, haberleşme ve depolama hizmetleri sektörlerinde faaliyette bulundukları görüldü.
    
    
    

Bu haberi 153 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir