Uluslararası doğrudan yatırım verileri -Türkiye'ye Nisan'da 430 milyon dolar uluslararası…

  • Yazı boyutu
Uluslararası doğrudan yatırım verileri
  -Türkiye'ye Nisan'da 430 milyon dolar uluslararası…

Uluslararası doğrudan yatırım verileri -Türkiye'ye Nisan'da 430 milyon dolar uluslararası doğrudan yatırım girişi gerçekleşti -Ocak-Nisan dönemindeki uluslararası doğrudan yatırım girişi ise 5 milyar doları geçti

Türkiye'ye Nisan ayında 430 milyon dolar uluslararası doğrudan yatırım girişi gerçekleşti.
     Ekonomi Bakanlığı, Nisan ayına ilişkin uluslararası doğrudan yatırım verilerini açıkladı.
     Buna göre, bu yılın Nisan ayında 430 milyon dolar düzeyinde uluslararası yatırım girişi gerçekleşti. Uluslararası yatırımcıların Türkiye'deki yeni veya mevcut şirketleri ile iştirak ettikleri yerli sermayeli şirketlerdeki ortaklık paylarına ilişkin transferleri içeren sermaye girişi, 2012 Nisan ayında 283 milyon dolar oldu. Sermaye girişleri en fazla imalat sektörüne yapılırken, bu sektöre doğrudan yatırım 70 milyon doları buldu.
    
     -Ocak-Nisan dönemi-
    
     Ocak-Nisan döneminde ise net doğrudan yatırım girişi 5 milyar 13 milyon dolar düzeyine ulaştı.
     Söz konusu dönemde yatırım girişlerinin 2,4 milyar doları imalat sektöründe, 642 milyon doları ise hizmetler sektöründe gerçekleşti.
     2012 yılı Ocak-Nisan döneminde 450 adet uluslararası sermayeli şirket kuruluşu ve 48 adet yerli sermayeli şirkete uluslararası sermaye iştiraki ile toplam 498 adet şirket faaliyete geçti. 2012 yılı Nisan ayı sonu itibarıyla Türkiye'deki uluslararası sermayeli şirket sayısı 30 bin 110'a ulaştı.
    
    
    

Bu haberi 144 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir