Uluslararası Diplomatlar Birliği, Yakın Doğu Üniversitesi'ni ziyaret etti

  • Yazı boyutu
Uluslararası Diplomatlar Birliği, Yakın Doğu Üniversitesi'ni ziyaret etti

Uluslararası Diplomatlar Birliği, Yakın Doğu Üniversitesi'ni ziyaret etti

Uluslararası Diplomatlar Birliği Başkanı Günther Meinel, birliğin İstanbul Ofisi Başkanı Ferhat Bozçelik ve yardımcısı Mehmet Köksal, Yakın Doğu Üniversitesi'ni (YDÜ) ziyaret etti.
     Yakın Doğu Üniversitesi tarafından yapılan açıklamaya göre, Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. İrfan Günsel tarafından ağırlanan yetkililer, Kuzey Kıbrıs'a ilk kez geldiklerini, amaçlarının YDÜ'yü ziyaret etmek ve Kuzey Kıbrıs'ta neler yapılabileceğine dair projeler geliştirip Avrupa Birliğine ve Birleşmiş Milletler'e sunmak olduğunu belirtti.
     Birliğin amacının sağlık, kültür, yenilenebilir enerji ve eğitim konularında projeler geliştirip Avrupa Komisyonu'na ve Birleşmiş Milletlere sunmak olduğunu anlatan Günter Meinel, BM'nin ve AB'nin resmi akredite danışman kuruluşu olduklarını ve Almanya olarak Kuzey Kıbrıs'a haksızlık yapıldığını düşündüklerini, bu nedenle burada proje geliştirmek istediklerini dile getirdi.
     YDÜ'ye gelene kadar Kuzey Kıbrıs imajlarının çok farklı olduğunu aktaran Meinel, "YDÜ uluslararası standartta bir üniversite, Almanya'dan rektörleri getirsek utanıp dönerler" ifadelerini kullandı.
     Meinel, ilk etapta hem sağlık, hem de eğitim alanında YDÜ ile işbirliğine gidecekleri bilgisini verdi.
    
    
    

Bu haberi 108 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir