Uluslararası Banka Hesap Numarası Tebliğinde değişiklik -Yurt dışındaki bankaların ve diğer…

  • Yazı boyutu
Uluslararası Banka Hesap Numarası Tebliğinde değişiklik
  -Yurt dışındaki bankaların ve diğer…

Uluslararası Banka Hesap Numarası Tebliğinde değişiklik -Yurt dışındaki bankaların ve diğer finansal kuruluşların bankalarda bulunan hesaplarından yapacakları para transferlerinde IBAN'ın kullanılması zorunlu olmayacak

Yurt dışındaki bankaların ve diğer finansal kuruluşların bankalarda bulunan hesaplarından yapacakları para transferlerinde IBAN'ın kullanılması zorunlu olmayacak.
     Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın, Uluslararası Banka Hesap Numarası Tebliği'nde Değişiklik Yapılmasına İlişkin Tebliği Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
     Tebliğ ile daha önce "Elektronik Fon Transfer Sistemi" olarak tanımlanan EFT Sistemi, "Bankalar arası Türk Lirası aktarım sistemi ve müşteriler arası Türk Lirası aktarım sistemi" olarak değiştirildi.
     Tebliğ, yurt dışındaki bankaların ve diğer finansal kuruluşların bankalarda bulunan hesaplarından yapacakları para transferlerinde IBAN'ın kullanılma zorunluluğunun kaldırılmasını öngörüyor.
    
    
    

Bu haberi 142 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir