Ulusal Sürdürülebilir Kalkınma için Eğitim Konferansı

  • Yazı boyutu
Ulusal Sürdürülebilir Kalkınma için Eğitim Konferansı

Ulusal Sürdürülebilir Kalkınma için Eğitim Konferansı

Bosch sponsorluğunda Birinci Ulusal Sürdürülebilir Kalkınma için Eğitim Konferansı, Ankara'da gerçekleştirilecek.
     Bölgesel Çevre Merkezi (REC) Türkiye tarafından Milli Eğitim Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO), Türkiye Milli Komisyonu ve Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Komisyonu'nun (UNECE) desteğiyle düzenlenecek konferansta sürdürülebilir kalkınma için eğitim ele alınacak.
     Bu alanda ulusal ve uluslararası süreçler, paydaşların gerçekleştirdiği örnek çalışmalarla kavramın ulusal düzeyde hayata geçirilmesi için atılması gereken adımların tartışılacağı konferansta 200'ü aşkın temsilci, karar verici biraraya gelecek.
     Türkiye'de sürdürülebilir ekonomik büyümenin sağlanması, sosyal refahın ve çevreyle yaşam kalitesinin arttırılması için önemli bir araç olarak sürdürülebilir kalkınma için eğitim konusunda ulusal ve uluslararası süreçler, Türkiye'deki mevcut durum ve atılacak adımların tartışılacağı konferansla, Türkiye'de konuyla ilgili mevcut durum ve yapılması gerekenlerin tartışılacağı bir paylaşım platformu oluşturulacak.
     "Çevre duyarlılığı ile ARGE çalışmalarına büyük önem veren Bosch Ev Aletleri, geleceğin teknoloji ve tasarımlarını şimdiden sunabilmek ve sürdürülebilir kalkınmayı desteklemek için önemli yatırımlar yapıyor" denilen açıklamada, gelenekselleşmesi hedeflenen Birinci Ulusal Sürdürülebilir Kalkınma için Eğitim Konferansı sponsorluğu da Bosch'un çevre ve eğitim odaklı sosyal sorumluluk projeleri ile Doğa Dostu Teknoloji yaklaşımının önemli bir parçasını ifade ettiği belirtildi.
     Aktif katılımın sağlanacağı tartışma platformlarına, sergi alanlarına ve eş zamanlı oturumlara ev sahipliği yapacak konferans, kamu kurumlarında, yerel yönetimlerde, hükümetler arası, ulusal ve uluslararası kurumlarda görevli ve ilgili politikaların düzenlemesinden sorumlu çalışmalar yürüten sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve medya sorumlularını biraraya getirecek.
     Ayrıntılı bilgiye www.ske-turkiye.org adresinden ulaşılabiliyor.
    
    
    

Bu haberi 172 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir