Ulusal Kırmızı Et Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Yücesan: -"Gıda, Tarım ve Hayvancılık…

  • Yazı boyutu
Ulusal Kırmızı Et Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Yücesan:
  -"Gıda, Tarım ve Hayvancılık…

Ulusal Kırmızı Et Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Yücesan: -"Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın bu yıl için kurbanlık ithal etmeme kararı, kurban pazarlarının durumu ve bugünkü fiyatlar da gözönüne alındığında çok isabetli olmuştur"

Ulusal Kırmızı Et Konseyi Yönetim Kurulu BaşkanI Dr. Ahmet Yücesan, Kurban Bayramı öncesi Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın bu yıl için kurbanlık ithal etmeme kararının, kurban pazarlarının durumu ve bugünkü fiyatlar da gözönüne alındığında çok isabetli olduğunu bildirdi.
     Yücesan, yaptığı yazılı açıklamada, konseyin yapısı itibarıyla Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile kırmızı et sektörü arasında bir denge çubuğu vazifesi gördüğünü, konseyin alt grupları içerisinde yer alan sanayici, tüketici, üretici ve kamu mensuplarının eşit şekilde temsil edildiğini ifade etti.
     Yönetim kurulunun hem tüketici hassasiyetleri hem de üretici ve sanayicilerin sorunlarını dikkate alarak politikalar üretme gayreti içerisinde olacağına işaret eden Yücesan, sektörle ilgili son dönemde alınan kararlara değindi.
     Yücesan, şunları kaydetti:
     "Kurban Bayramı öncesi Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın bu yıl için kurbanlık ithal etmeme kararı, kurban pazarlarının durumu ve bugünkü fiyatlar da gözönüne alındığında çok isabetli olmuştur. Arzumuz ülkemizin kırmızı et üretiminin iç tüketimi karşılaması ve yakın gelecekte ihracata yönelik üretim yapabilecek noktaya gelebilmesidir. Aynı zamanda tüketiciyi zor duruma düşürecek spekülatif hareketleri engelleme adına her zaman bakanlığın et piyasasındaki dengeyi koruma iradesini kullanması gerektiği kanaatindeyiz."
     Bu arada, Ahmet Yücesan, bu ay yapılan genel kurulda Ulusal Kırmızı Et Konseyi Yönetim Kurulu Başkanlığı'na seçilmişti.
    
    
    

Bu haberi 110 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir