"Uludağ Ekonomi Zirvesi" -Ağaoğlu Şirketler Grubu Üst Yöneticisi Rahvalı: -"Bireysel emeklilik…

  • Yazı boyutu
"Uludağ Ekonomi Zirvesi" 
  -Ağaoğlu Şirketler Grubu Üst Yöneticisi Rahvalı:
  -"Bireysel emeklilik…

"Uludağ Ekonomi Zirvesi" -Ağaoğlu Şirketler Grubu Üst Yöneticisi Rahvalı: -"Bireysel emeklilik sigortası projesi ekonomimiz açısından çok önemli. Projeyi Avrupa'da yaşayan 3 milyon Türk vatandaşına anlatarak, burada biriktirdikleri tasarrufları Türkiye'ye aktarmaya çalışacağız"

Ağaoğlu Şirketler Grubu Üst Yöneticisi (CEO) Hasan Rahvalı, "Bireysel emeklilik sigortası projesi ekonomimiz açısından çok önemli. Projeyi Avrupa'da yaşayan 3 milyon Türk vatandaşına anlatarak, burada biriktirdikleri tasarrufları Türkiye'ye aktarmaya çalışacağız" dedi.
     Rahvalı, Anadolu Ajansı'nın ana yayın sponsoru olduğu "Uludağ Ekonomi Zirvesi"nin açılışında yaptığı konuşmada, konuşmacıların profilini incelediklerinde, herkesin göğüsünü kabartacak, Türkiye'nin dünya ölçeğinde başarılı isimlerini bir arada gördüklerini söyledi.
     Katılımcıların "Türkiye'nin petrolü" kadar değerli olduğuna işaret eden Rahvalı, "Türkiye cazibe merkezi durumunda. Büyük hedefleri olan Türkiye'nin, 2023 hedeflerine daha kısa sürede ulaşacağı inancındayım. Devletin ve iş dünyasının bu hedefe kilitlenmesinin arkasında, insanımızın yapısının ana temel unsur olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.
     Rahvalı, bankaların kredi vermede iştahlı davrandıklarını belirterek, "Hatta yüzde 15 sınırlaması olmasa belki de yüzde 30'lara gelecek. Eleştiri olarak söylemiyorum bunu. Bu, Türk müteşebbislerinin yatırım, tüketicilerinin de tüketim iştahının göstergesi. Türkiye 2023 hedeflerine önemli projelerle ilerliyor. İstanbul'a 3. havaalanı, Kanal İstanbul, İstanbul-İzmir otoyolu, İstanbul Finans Merkezi projeleri bunlardan önde gelenleri" ifadelerini kullandı.
     Türkiye'nin dünyanın en iyi 10 ekonomi arasında yer alması hedefinin plansız olmayacağını dile getiren Rahvalı, şunları kaydetti:
     "İstanbul'a kurulacak finans merkezinin uzun vadede global bir finans merkezi olacağına inancımız arttı. Bireysel emeklilik sigortası projesi ekonomimiz açısından çok önemli. Ülke açısından çok önemli bu. Tasarrufa ihtiyacımız var. Bu milli bir konu. Projeyi Avrupa'da yaşayan 3 milyon Türk vatandaşına anlatarak, burada biriktirdikleri tasarrufları Türkiye'ye aktarmaya çalışacağız. Şirket olarak yabancılara gayri menkul satışından Türkiye'ye 400 milyon dolarlık kaynak soktuk. Son olarak tek kişiyle 140 milyon dolarlık satış anlaşması yaptık. Gelecek hafta para aktarımı yapılacak."
    
     -"Gerçek başarı, katılımcılarla aramızda oluşan güvendir"-
    
     Capital ve Ekonomist dergilerinin yayın direktörü Rauf Ateş, zirveyi bundan sonra globalleşen bir çerçevede yapmak istediklerini bildirdi.
     Yabancı katılımcılarla zirvenin daha iyi noktalara geleceğine inandığını belirten Ateş, "Bu zirvenin, kendimizin konuştuğu bir yer değil, bütün ekonomi dünyasının geleceğinin tartışıldığı büyük bir etkinliğe dönüşmesini istiyoruz. Çok değerli katılımcılar var. Gerçek başarı, katılımcılarla aramızda oluşan güvendir. Umarım yeni fikirlerle buradan ayrılırız" diye konuştu.
     Bursa Valisi Şahabettin Harput ise Uludağ'da tarihi bir gün yaşandığını, ulusal ve uluslararası düzeyde katılımcılarla daha güçlü bir zirve yapıldığına işaret etti. Etkinliğin, Uludağ'ın ve Bursa'nın tanıtıma katkı yaptığını anlatan Harput, "Zirvede, ülkemiz ve dünyanın önemli konuları konuşulacak. Türkiye'nin her yerde söz sahibi olması ekonomik gücüyle alakalıdır. Genç nüfus bizim için önemli. Bunu değerlendirmek bizi hedefimize ulaştıracaktır. Hedeflere ulaşma yolunda, siyasi ve ekonomik istikrarla ilerliyoruz. Türkiye'nin en hızlı büyüyen ülkeler arasında yer alması halkımıza güven vermektedir" dedi.
     Açılışta, Hürriyet Gazetecilik Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı da konuşma yaptı.
     Daha sonra, Vali Harput konuşmacılara teşekkür plaketi verdi.
    
    
    

Bu haberi 270 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir