"Ülkem İçin" projesine ödül!

  • Yazı boyutu
"Ülkem İçin" projesine ödül!

Koç Holding'in "Ülkem İçin" projesine ödül

Koç Holding'in kuruluşunun 80. yıl dönümünü temsil eden 31 Mayıs 2006 tarihinde sorumlu vatandaşlık bilincini Koç Topluluğu çalışanları ve bayileri arasında yaygınlaştırmak üzere başlattığı "Ülkem İçin" projesi, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından düzenlenen 11. Altın Pusula Yarışması'nda Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Özel Ödülü ile ödüllendirildi.
     Koç Holding açıklamasına göre, Harbiye Askeri Müzesi'nde düzenlenen törende Koç Holding'in "Ülkem İçin" projesi özel sektör kuruluşlarının çevre, toplum ve ekonomi için hissettikleri sorumluluklara karşılık; aldıkları stratejik önlemler, geliştirdikleri teknolojiler ile yürüttükleri uygulamaların değerlendirilmesi, takdir bulması ve nicelerinin teşvik edilmesi çerçevesinde ödüle layık görüldü. Ödülü Koç Holding Kurumsal Sosyal Sorumluluk Koordinatörü Aylin Gezgüç, Koç Holding Kurumsal İletişim Müdürü Şeniz Akan ve Ülkem İçin Proje Ekibi bir arada sahneye çıkarak BM Türkiye Mukim Koordinatörü ve UNDP Türkiye Mukim Temsilcisi Shahid Najam'ın elinden aldı.
     Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Ülkem İçin" projesindeki yegane amaçlarının sosyal sorumluluk anlayışını yaygınlaştırmak, bakış açılarını sorundan çözüme geçişi sağlayacak şekilde genişletmek olduğunu söyledi. Mustafa V. Koç, "Ülkem İçin Projesi, sorumlu vatandaşlık kültürünü yaygınlaştırmak için yürüttüğümüz önemli bir sosyal sorumluluk projesi. Projemiz Topluluğumuzun kuruluşunun 80. Yılı olan 2006-dan bu yana değişen temalarla ülkemizin farklı ihtiyaçlarına odaklanmaktadır. Büyük Koç Topluluğu'nun değerli bayileri ve çalışanlarımızdan binlerce gönüllümüz örnek uygulamalara imza atmaktalar. Bu ödülün asıl sahibi olan, sorumlu vatandaşlık bilinciyle bizimle birlikte bu yolda yürüyen tüm gönüllülerimize içten teşekkürlerimi sunuyorum" ifadelerini kullandı.
     Koç Holding Ülkem İçin Projesi, başladığı 2006 yılından bu yana farklı pek çok alana odaklandı. Proje kapsamında, 2010-2011 uygulaması olarak Ülkem İçin Kan Veriyorum Kampanyası'nı yürüttü. Koç Holding'in kan bağışının insan hayatı için önemi konusunda farkındalık oluşturmak, düzenli ve gönüllü kan bağışçısı sayısını artırmak amaçlarından yola çıkılan projede, iki yılda 72 bin ünite kan bağışı yapıldı, 215 bin kişinin "hayatına dokunuldu". Ülkem İçin son uygulaması olarak ise Koç Holding, 2012-2013 yılı uygulaması olarak UNDP ve Alternatif Yaşam Derneği (AYDER) işbirliğinde "Ülkem İçin Engel Tanımıyorum" kampanyasını hayata geçirdi.
    
    
    


Bu haberi 266 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir