Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım: "Foça'daki terör saldırısı ve Gaziantep'te…

  • Yazı boyutu
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım: 
  "Foça'daki terör saldırısı ve Gaziantep'te…

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım: "Foça'daki terör saldırısı ve Gaziantep'te meydana gelen benzer olay var. Bağlantı olur mu, olmaz mı araştırma devam ediyor"

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Foça ve Gaziantep'te meydana gelen bombalı terör saldırılarına ilişkin olarak, her iki olay arasında bağlantı olup olmadığı konusunun, yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıkacağını ifade etti.
     Bakan Yıldırım, İzmir programı kapsamında Foça'daki Amfibi Deniz Piyade Tugay Komutanlığı'na, 9 Ağustos'ta askeri aracın geçişi sırasında gerçekleştirilen bombalı saldırı nedeniyle taziye ve geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.
     Basına kapalı olarak gerçekleştirilen ziyaret sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Yıldırım, şunları kaydetti:
     "Geçtiğimiz günlerde Foça'da hain terör örgütü bir eylem gerçekleştirdi ve iki şehidimiz oldu, yaralılarımız oldu. Bir kez daha şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Yaralılarımıza da geçmiş olsun diyoruz. Foça'daki amfibi birliğine geçmiş olsun ve taziye ziyaretinde bulunduk. Emniyet gerekli çalışmaları yapıyor. Gaziantep'te meydana gelen benzer olay var. Bağlantı olur mu olmaz mı, bu yönde araştırma devam ediyor. Henüz somut bir bağlantıya ulaşılamadı."
    
     -Foça Yat Limanı Projesi-
    
     Yıldırım, gazetecilerin Foça Yat Limanı projesine ilişkin sorularını da yanıtlayarak, proje için yap işlet devret modelini düşündüklerini, ancak yeterli ilgi görmediğini, şartları gözden geçirerek tekrar ihaleye çıkılacağını bildirdi.
     İzmir'deki banliyö hattı yatırımına ilişkin tartışmaları da değerlendiren Bakan Yıldırım, "İZBAN'a yapılan yatırımın kimin tarafından yapıldığı açık ve hat belli. Hat tamamen Devlet Demiryolları'nın hattıdır. O hattın üzerine ortak kurulan şirket, yatırım yapmıştır. Bunun sürekli siyaset malzemesi yapılmasından rahatsız oluyorum" dedi.
     Yıldırım, İZBAN yatırımları konusunda hiçbir milletvekilinin kendini riske atıp iddiada bulunmaması gerektiğini, kimsenin böyle bir iddia sonucu istifa etmesini istemediğini sözlerine ekledi.
    
    
    

Bu haberi 154 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir